ח"כ מאיר שטרית (קדימה) העלה היום להצבעה בכנסת את הצעת חוק פטור ממס בגין משיכה חד-פעמית של כספי התגמולים בגיל פרישה. בהצעת החוק הציע ח"כ שטרית לפטור ממס אזרח אשר הגיע לגיל פרישה, אשר מעוניין למשוך את כל כספי התמלוגים שלו במשיכה חד פעמית

כלים

לדבריו:"כספים אלו נחסכו על ידי אדם שעבד כל חייו ושילם בגינם מסים ולכן אין סיבה למסות חסכונות אלה". עוד הוסיף:"קופות הגמל נועדו לחסכון לטווח בינוני, אנשים יכלו למשוך את הכספים לאחר 15 ללא מס, הממשלה שינתה את הנוהל וכיום ניתן למשוך רק בגיל פרישה אך לקבל את הכסף כהקצבה חודשית".

ח"כ שטרית שאל את הממשלה "מי יודע כמה זמן אדם יחיה? לכמה חודשים תחלקו את ההקצבה? בנוסף קופות הגמל היום נמצאות בידיים פרטיות, מדוע אדם בגיל פרישה צריך לשלם כ-2% למנהלי קופות הגמל שלו מידי שנה ולהפסיד אלפי שקלים?"

השר גלעד ארדן השיב בשמו של סגן שר האוצר, יצחק כהן, אשר לא נכח במליאה והביע את התנגדות הממשלה.

ח"כ שטרית תקף את הממשלה ואת השרים שהתנגדו: "הכסף הזה שייך לאזרחים ואתם עושים עוול לאזרחים ותיקים אשר חסכו כל חייהם, בעצם ההתנגדות אתם מעשירים עוד יותר את מנהלי קופות הגמל על חשבונם של האזרחים, אם אדם חי עוד 20 שנים לאחר הפרישה שלו ומשלם כ-2% מידי שנה, הוא למעשה מפסיד עשרות אחוזים מכספו לניפוח הכיס של מנהלי קופות הגמל".

הצעת החוק נפלה ברוב של 41 נגד ו-18 בעד.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם