זה מתחיל ביום חגיגות בר המצווה. "הנער הופך לגבר", אומרים המבוגרים וטופחים בחוזקה על גבו של העלם הרך. לא חולפות חמש שנים ואותו בחור צעיר עולה על מדי החאקי של צה"ל וגורם להוריו גאווה אדירה. בהמשך עוד יגיע יום חתונתו, וכמובן, הפיכתו להורה בעצמו, אבל עד שהקסם יגיע, ישנו עוד יום אחד בחייו של הישראלי המצוי, שישנה את חייו לנצח – היום בו הוא יוצא לטיול אחרי הצבא.

כלים

טיול לאחר צבא- היבשת ההודית

הודו, דרום אמריקה, המזרח הרחוק. אולי בכלל אוסטרליה וניו זילנד? מה זה חשוב? היכן שזה לא יהיה, תהיה זו תקופה שתעצב את אופיו ותשנה את חייו. התמודדויות ראשונות עם החלטות, עצמאות, קשיים וניצחונות קטנים של יום יום. והכל, בארץ זרה, עם שפה לא ברורה, לעיתים, לבד. לא פשוט, אבל כל כך שווה את זה.

כבר עשרות שנים שיעדי הטיול הארוך שאחרי הצבא נשארים זהים בעבור המטייל הישראלי. במקום הראשון צועדת לה בגאון היבשת ההודית המרתקת והמופלאה. השילוב של תרבות עשירה, נופים מרהיבים, טבע מרהיב ומחיה זולה במיוחד, מושך עשרות אלפי מטיילים ישראלים מדי שנה, שנעים בין הצפון הרגוע לדרום הפרוע בטיול ממוצע של חצי שנה ומעלה. טיסות זולות להודו ניתן למצוא דרך חברות ירדניות, ספרדיות ואפילו חברה אוזבקיסטניות, או אם בא לכם להתפנק בטיסה ישירה של כ-9 שעות, תמיד קיימת האופציה של לטוס כחול לבן.

הודו

נוסעים לדרום אמריקה

במרחק לא גדול מן המקום הראשון נמצאת יבשת דרום אמריקה, ובעיקר ברזיל וארגנטינה, עם הרבה כבוד גם לבוליביה, פרו וקולומביה. כל מילה ותיאור על היבשת המדהימה הזאת תגרע מהחוויה הצפויה לכם בין החופים של ברזיל, הנופים הפראיים של בוליביה, חיי הלילה של ארגנטינה, התרבות המקומית של פרו ואווירת החופש הממכרת בכל נקודה, עיר ויעד. עם מחיה ממוצעת של כ-1000 דולר וטיול ממוצע של 5-7 חודשים, צפויה לכם תקופה שלא תשכחו לעולם...

נוסעים למזרח הרחוק

המזרח הרחוק הוא אבן שואבת לצעירים המחפשים חופים מרהיבים (תאילנד, הפיליפינים ועוד), טבע עוצר נשימה (תאילנד, לאוס) ותרבות מקומית מרתקת (מיניאמר, קמבודיה). לצד מדינות שהתקדמו עם השנים כמו תאילנד, תוכלו לפגוש במדינות שכאילו נותרו עשרות שנים מאחור. מיליוני תיירים מכל רחבי העולם יוצרים טיול הטרוגני, חוויתי ומופלא, שישנה את מי שאתם מן הקצה אל הקצה.

יעדים נוספים שישראלים אוהבים הם אוסטריה וניו זילנד, שנחשבות בעיניי רבים ליפות בעולם, ואלמלא היוקר היחסי והריחוק הגאוגרפי העצום, היו הופכות ליעד מספר 1 לטיולים שאחרי הצבא; מרכז אמריקה ובראשן מקסיקו הפרועה, קוסטה ריקה עם החופים המרהיבים, קובה וגוואטמלה התמימות והמופלאות ועוד; טיול תרבויות אירופאי לאוהבי הז'אנר ומנופחי התקציב; "חוף לחוף" בארצות הברית האין סופית; ועוד.

אז תפיקו את המירב, תיהנו מכל רגע, תשמרו על עצמכם ושובו למשפחתכם בשלום! טיול נעים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS