החברה לפיתוח קיסריה מקדמת בניית 3,500 יחידות דיור על אדמות קרן רוטשילד ממזרח לקיסריה. הרובע האיכותי החדש – "אור ים" – מתוכנן כחטיבה אחת, בסטנדרטים גבוהים ביותר של איכות בנייה ואיכות סביבה ויהפוך את אור עקיבא למוקד משיכה למשפחות צעירות מהמרכז, מחיפה ומיישובי האזור

קרן רוטשילד קיסריה נרתמת למדיניות פיזור האוכלוסין והגדלת היצע יחידות הדיור ומקדמת בניית 3,500 יחידות דיור - בתים צמודי קרקע בימים אלה הגישה החברה לפתוח קיסריה - הזרוע הביצועית של קרן רוטשילד, יחד עם עיריית אור עקיבא, תב"ע ייחודית להפקדה בתנאים, בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

הרובע החדש – "אור ים" – תוכנן ע"פ הסטנדרטים הגבוהים ביותר המאפיינים את מפעלות הברון רוטשילד בישראל. חטיבת הקרקע בשטח של כ-1030 דונם נתרמה ע"י הברון אדמונד דה רוטשילד לקרן רוטשילד קיסריה שפירותיה מושקעים בפיתוח ההשכלה הגבוהה בישראל.

לא מדובר בעוד פרויקט בנייה אלא ברובע שלם שיוקם באותה הקפדה הנהוגה בקיסריה– איכות חיים המשלבת את האורבני עם האקולוגי ושמה דגש רב על מוסדות חינוך ושטחים פתוחים לגיבוש קהילה אטרקטיבית למשפחות צעירות שיגיעו מהמרכז, מהצפון וכמובן ממושבות האזור. התוכנית שתכלול גם פתרונות לדיור בר השגה, מקודמת תוך שיתוף פעולה מלא ובברכת ראש העיר אור עקיבא, יעקב אדרי, הממונה על המחוז במשרד הפנים ואנשי המקצוע בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה.

‬מנכ"ל החברה לפיתוח קיסריה (חפ"ק), מיכאל כרסנטי, המוביל את מימוש חזון רובע המגורים האיכותי "אור ים", מציין כי "אנו מקדמים את התב"ע בזמן שיא של פחות משנתיים בעבודת תכנון מדוקדקת שמבצעים עבורנו המומחים המובילים בתחומם בישראל. כל פרק וציר בתוכנית נבחן בקפידה תוך בחינת עמדות והעדפות קהל היעד ויישום לקחים שנלמדו מתכנון ערים אחרות ובכל ההיבטים: בנייה ירוקה אמיתית עם פיתוח נופי, שימור אנרגיה, בידוד, תאורה טבעית ושימור וחסכון במשאבי מים וקרקע. ולא כמס שפתיים או גימיק שיווקי בלבד. לא חסכנו במבנים ושטחים פתוחים לתרבות ופנאי, תשתיות, איכות סביבה ובטיחות בתעבורה" מציין כרסנטי.

בחברה לפיתוח קיסריה מגדירים את קהל היעד כמשפחות צעירות איכותיות של יזמים ומדענים הפעילים בפארק העסקים והתעשייה של קיסריה, משפחות צעירות שיגיעו מצפון גוש דן, מאזור חיפה והקריות וכמובן מקרב תושבי האזור. כדי לעמוד בציפיות הגבוהות של הרוכשים הפוטנציאליים בכל הקשור בחינוך ילדיהם, הגיעה החפ"ק להבנות עם עיריית אור עקיבא על הקמתם של מוסדות חינוך רבים בתוך תחומי הרובע החדש; ובכלל זה מעונות יום וגני ילדים, שלושה בתי ספר יסודיים ושני בתי ספר תיכון.

"כמו בקיסריה הקפדנו שגם ב"אור ים" יקושרו מוסדות החינוך והשטחים הפתוחים ברשת שבילים לרוכבי אופניים, הולכי רגל ורצים, עם נגישות בטוחה גם למערכת העירונית, שטחי המסחר והבילוי" מדגיש מיכאל כרסנטי ומציין כי כי החברה לפיתוח קיסריה תשווק את יחידות הקרקע המיועדות לבנייה רוויה לחברות יזמיות ולחברות ביצוע שיעמדו בסטנדרטים גבוהים ביותר של בנייה וכי השטחי לצמודי הקרקע ישווקו גם לציבור הרחב.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS