החברה למתנסים

(דופק החינוך)
עובדי תוכנית קרב. צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות

עובדי תכנית קרב הפגינו מול משרדי ההנהלה של החברה למתנ"סים והחלו בהיערכות לצעדים נוספים. העובדים מוחים על סירובה של החברה למתנ"סים אשר מפעילה את תכנית קרב במערכת החינוך, לחתום על הסכם קיבוצי שמעגן את ההבנות שהושגו בעניינם בין ההסתדרות לבין משרד האוצר ומסדיר נושאים נוספים אורי ליברטי, יו"ר ועד עובדי התכנית: "נהגנו באחריות ושמרנו על איפוק במשך חודשים ארוכים אך הנהלת החברה למתנ"סים גוררת רגליים ומעמידה תנאים בלתי אפשריים לחתימה על הסכם קיבוצי" קרוב למאה עובדי תכנית קרב, המופעלת במערכת החינוך, הפגינו אתמול (א') מול בנייני החברה למתנ"סים ותכנית קרב בעיר לוד והחלו בהיערכות לצעדים נוספים.

(דופק החינוך)
צהרון לגיל הרך. צילום באדיבות החברה למתנ"סים

1,700 מסגרות הצהרונים של החברה למתנ"סים יפעלו במהלך חופשת מוסדות החינוך ועד יום רביעי לפני תחילת חג הפסח

(דופק החינוך)
שר החינוך בנט בפני מנהלי החברה למתנ"סים הארצית. צילום (אמנון פנחס- החברה למתנ"סים הארצית)

בכנס החברה למתנ"סים הארצית אמר השר בנט: "הגעתי למסקנה ששקל עודף בחינוך הלא פורמלי מחזיר החזר גבוה הרבה יותר משקל עודף בחינוך הפורמלי" אביעד פרידמן יו"ר החברה למתנ"סים: "חוסן המדינה, נבחן בחוסן הקהילות המרכיבות אותה, לפעמים במחיר שתי שעות לימוד שנתיות אפשר להפעיל חוג לכל ילד בישראל ולצמצם פערים"

( מתגייסים למען הקהילה)

משרד הביטחון החליט להקפיא את מכסת היוצאים לשנת שירות ובכך למעשה לומר "לא" למאות בני נוער המעוניינים להתנדב. בתגובה, החליטו הש"שנים, (נערים היוצאים לשנת שירות בקהילה ובתנועות הנוער לפני שירות צבאי מלא) לצאת למאבק על זכותם להתנדב

(כלכלה צודקת)

fuadmetaשר התמ"ת סיפר כי נפגש היום עם נציגות הארגונים שמתכוונות לשבות: "אני אחראי לתשלום שכר נאות למטפלות – אנחנו פועלים מול האוצר למציאת פתרון, ומחר אני נפגש בעניין זה עם שר האוצר". "בזכות מאבקנו – תקציב האגף למעונות יעמוד על למעלה ממיליארד ₪ בשנת 2011 ויאפשר לעשרות אלפי הורים לצאת לעבוד"