"הצטרפותה של ישראל לארגון ה-OECD מחייבת את הממשלה לעודד את השימוש באנרגיה חלופית ולמנוע משבר בתחום זה " כך אמר חיים אלוש, מנכ"ל חברת "משוב גרופ" המארגנת את הועידה והתערוכה הבינלאומית "קלינטק 2010" שתתקיים זו השנה ה-14 בישראל, יום לאחר קריאות השמחה והגאווה על קבלתה של ישראל לארגון ה-OECD

כלים

לפני שנתיים היה זה מנכ"ל משרד התשתיות הקודם חזי קוגלר שהכריז בתערוכת "קלינטק 2008" של "משוב גרופ", על פתיחת המכסות וסבסוד המשתמשים באנרגיה סולרית. "מאז נוצרה בישראל תעשייה מפותחת, הוקמו 140 חברות חדשות, נוצרו למעלה מאלף מקומות עבודה חדשים והמחקר והפיתוח בתחום התעורר לחיים". יחד עם זאת הוסיף אלוש: "כבר חמישה חודשים שהמדינה מזגזגת בנושא. המכסות למתקנים פוטו וולטאים בינוניים הסתיימו ובשל בעיות בירוקרטיות, התעשייה הצעירה והמבטיחה הזו בסכנת קריסה. כך לא נוהגת מדינה שמתהדרת בנוצות של מדינה מתקדמת שזה עתה צורפה לארגון היוקרתי ביותר בעולם".

לדברי חיים אלוש שישיק בסוף חודש יוני את "קלינטק 2010", אי פרסום מכסות השימוש באנרגיה הסולרית משפיע דרמטית על כל העוסקים בתעשייה: "על הממשלה להקצות באופן מיידי מכסות חדשות למתקנים הפוטו-וולטאיים הבינוניים. רק כך תוכל הממשלה לעמוד ביעד של 20% שימוש באנרגיות מתחדשות בייצור חשמל עד 2020, כפי שהתחייבה לארגון ה-OECD".

בעניין אחר אמר אלוש על המשבר הכלכלי באירופה כי ישראל היתה צריכה להימנע מהנחת כל הביצים בסל אחד ולעודד ייצוא אל מדינות צומחות כמו מדינות אמריקה הלטינית. לדבריו מדובר בתעשיית הקלינטק המתפתחת ביותר בעולם ומשלחת גדולה במיוחד תגיע השנה לתערוכת הקלינטק של "משוב" דווקא ממדינות אמריקה הלטינית.

תערוכת "קלינטק 2010" שתתקיים ב-29 וב-30 ביוני בגני התערוכה בתל אביב, תעסוק בנושאי טכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת, בנייה ירוקה, מחזור ותחבורה ירוקה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS