נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, קיים היום, יום חמישי, י"ד כסלו, 26 בנובמבר, ביקור תנחומים בבית משפחתו של החייל זיו זכאי מזרחי ז"ל שנרצח בפיגוע דקירה בכביש 443, ביום שני י"א כסלו, 23 בנובמבר.

כלים
צילום: מארק ניימן/ לע"מ
צילום: מארק ניימן/ לע"מ

"אין מילים שיכולות לנחם על אובדן כזה", אמר הנשיא לבני המשפחה וחיבק אותם בחום: "ברמה האישית, זו טרגדיה קשה ביותר. ברמה הלאומית אנחנו נמצאים במערכה, אבל אנחנו ננצח. חזרנו לארצנו ומולדתנו, ידענו עליות ומורדות והמאבק על הארץ הזו לא תם".

בני המשפחה בהם דפנה ודורון הוריו, ואחיו, סיפרו לנשיא על זיו ז״ל ועל האירוע שבו נרצח. "זיו היה האור של הבית, כמו השם שלו" סיפרה אמו, דפנה, "ילד שדאג לכולם. זיו היה אח אהוב ובן יקר ונפלא", הוסיפה וסיפרה על הקשר החזק של בנה עם סבו וסבתו. "זיו היה ילד של סבתא. לא הפסיק לדאוג לאמא שלי, סבתא שלו, והיה מקפיד להתקשר ולשאול לשלומה בכל הזדמנות. בכל יום שישי כשהיה חוזר מהצבא סבתא הייתה מכינה לו את כל המאכלים האהובים עליו. עכשיו זיו שומר עלינו מלמעלה."

הנשיא לחץ בחום את ידיהם של סבו וסבתו של זיו, שסיפרו לו על שורשיהם בירושלים ועל אלון מזרחי ז״ל דודו של זיו שנרצח בפיגוע בקפה הילל בירושלים בשנת 2003. הנשיא הקשיב לדבריהם, חיזק אותם והביע את תקוותו כי לא ידעו עוד צער, והדגיש: "כבני ירושלים אנחנו יודעים שעברנו תקופות קשות מאוד, ושילמנו מחיר כבד על חזרתנו לארצנו. זו תקופה קשה אבל אנחנו נתגבר. אנחנו חזקים מהם והם לא יוכלו לנו".