משלחת בכירים מתחום התקשורת והתוכנה בהודו ביקרה בתחילת החודש (5-7 בספטמבר) בישראל במטרה לאתר פתרונות, טכנולוגיות, חידושים ושיתופי פעולה עם חברות ישראליות, במסגרת תוכנית שביט הודו של מכון היצוא

במהלך הביקור קיים מכון היצוא (יום א' 5.9.10) בשיתוף הנספחות המסחרית בהודו סמינר עסקי בהשתתפות כ-60 חברות ישראליות אשר נפגשו עם הבכירים והציגו בפניהם טכנולוגיות מתקדמות בתחום הטלקומוניקציה והתוכנה. בין האורחים מחו"ל: סגן נשיא חברת טאטא טלסרביס (TATA Teleservices), מקבוצת טאטא (TATA) , סמנכ"לי הטכנולוגיות של חברות וידיאוקון (Videocon) ו-וורלד פון (World Phone), מנכ"ל מרחב דרום אמ.טי.אן.אל (MTNL), מנכ"ל משותף של קבוצת טכנולוגיה מבנק ICICI, סמנכ"ל טכנולוגיות ואבטחה אריקסון (Ericsson) נציג בכיר מחברת התוכנה TCS ועוד.

בסיום הביקור ציין ראש המשלחת מר נ.ק. גויאל כי החברות ההודיות התרשמו מאוד מהחדשנות הטכנולוגית של החברות הישראליות וכי להערכתו בחצי השנה הקרובה יקבלו החברות הישראליות הזמנות בהיקף של מאות מיליוני דולרים. "במהלך הביקור קיימנו פגישות עסקיות עם כ- 200 חברות ישראליות, התרשמנו בעיקר מהטכנולוגיות שהציגו בפנינו החברות אלטל, ראד ואלווריון. בנוסף, חברות נוספות שהשתתפו במשלחת יצרו קשר ראשוני גם עם חברות ישראליות נוספות"

לדברי אבי חפץ, מנכ"ל מכון היצוא: "מטרת הביקור הייתה חשיפה של הבכירים ההודים לטכנולוגיות הישראליות הידועות בחדשנותן. נציגי החברות התרשמו מפתרונות האופטימיזציה ואבטחת רשתות התקשורת שהציגו בפניהן חברות התקשורת הישראליות."

על פי נתוני מכון היצוא סך יצוא ציוד הטלקומוניקציה להודו הסתכם במחצית הראשונה של 2010 בכ-94.3 מיליון דולר, ירידה של כ-29% בהשוואה למחצית המקבילה אשתקד, אז הסתכם היצוא בכ-132.8 מיליון דולר. משקלו של הענף בסך היצוא להודו הסתכם במחצית הראשונה של 2010 בכ-%9.5 מסך יצוא הסחורות של ישראל להודו (ללא יהלומים).

סך יצוא הסחורות ללא יהלומים להודו הסתכם במחצית הראשונה של 2010 בכמיליארד דולר, זינוק של כ-105% בהיקפי היצוא בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד (אז הסתכם היצוא בכ-490 מיליון דולר)

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS