בעקבות הסערה בפייסבוק ואיומים בחרם: כפר השעשועים מתנצלת על טשטוש פני ילדות. מנכ"ל חדו"ש שחשפה את הפרשה האחרונה של הדרת נשים: "ההתנצלות מביכה ומעליבה. אין בה התחייבות לפרסם מודעות שוויוניות בלבד"

חשיפת עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון כי פניהן של ילדות טושטשו במודעות פרסומת לתחפושות של רשת "כפר השעשועים" בעיתונות החרדית עוררה סערה גדולה ברשת. עשרות גולשים הודיעו בפייסבוק כי יחרימו את רשת החנויות וקראו אף לאחרים לעשות זאת. בתגובה פרסמה הרשת התנצלות אך לא התחייבה שתפסיק לפרסם מודעות מדירות נשים.

מנכ"ל עמותת חד"ש לחופש דת ושוויון הרב עו"ד אורי רגב אמר בתגובה כי "מצד אחד הוכח שלחץ ומחאה ציבוריים ואיום בחרם משכנעים עסקים שאסור להדיר נשים וילדות. חבל שלא עשו זאת בלי צורך להפעיל לחץ. אבל טוב שהציבור הלא חרדי הבין שגם הוא יכול להשתמש בנשק הלחץ הכלכלי כדי להיאבק על חברה פתוחה ושוויונית".

"מצד שני", אמר רגב, "נוסח ההתנצלות של "כפר השעשועים" עדיין מביך ומעליב, וחסרה בו התחייבות ברורה לפרסם בעתיד מודעות שוויוניות בלבד, שמציגות ילדים וילדות כאחד.מי שלא מפרסם ילדות, כדאי שישקול לצאת משוק הצעצועים, ויש לקוות שגם ילדים ימנעו מלקנות אצלו".

המודעה פורסמה ברשת המקומונים החרדית "קו עיתונות" וכן במקומון כל-בי. הצילום שלה הופץ ברשת באמצעות דף הבית של חדו"ש. זאת, בלוויית דברי מנכ"ל חדו"ש הרב עו"ד אורי רגב: "זהו מעשה תועבה וסטייה. הגיע הזמן להדיר רשתות שמדירות נשים וילדות".

הנה לקט מן התגובות הנזעמות שעורר הפרסום של חדו"ש:

טלי תדמור שמעוני - "שלום, עד אשר אתם לא מנערים חוצנכם מעיתונים שרואים ילדה כאוביקט מיני ומדירים בנות ונשים, לא נקנה אצלכם!! אם אנחנו שקופות עבורכם אז אתם שקופים עבורנו".

עידן קופר - "אם אתם רוצים כל כך שדוסים יקנו אצלכם זה בסדר רק שתדעו שהחילונים יפסיקו לקנות. אני לא מאמין שלא ידעתם על הפרסום. מעניין איך תסתדרו עם לקוחות שלא עובדים".

רפאל ברדוגו, שהביא את הסיפור לידיעת חדו"ש – "בתור פרסומאי ירושלמי אני נחשף לעוולות כאלה מדי יום וזה חורה לי מאוד. אני שמח שאתם נותנים במה להצגת ההדרה המקוללת".

דור זבולון - "פשוט מזעזע. ההתנצלות אינה רלבנטית כלל. מדובר כאן בפגיעה בנשים עם מטרה כלכלית. והתנערות ונפנוף וזלזול מוחלט. עושים כסף ואח"כ מתנצלים".

בדף הפייסבוק של רשת "כפר השעשועים" מיהרו לפרסם מגוון נוסחים של התנצלויות חלקיות, אשר דומה שרק הגבירו את הזעם ברשת. ההתנצלויות לא כללו התחייבות מפורשת שלא לפרסם עוד מודעות בלתי שוויוניות. זה הנוסח האחרון:

"אנו מצטערים על כל מי שנפגע ואנו נפעל לשנות את המצב. כפר השעשועים פונה לכל הקהל בישראל. לרשת אין שום כוונה להעליב ולפגוע בנשים. חלק מהלקוחות שלנו הם חרדים ואליהם אנו פונים בכלי התקשורת שלהם. לא אישרנו טשטוש ופגיעה בתמונות נשים. הקהל החרדי חשוב לנו ואנו לא רוצים גם לפגוע בו. מעתה כדי להימנע מפגיעה לא נעביר מודעות מסוג מזה."