זכות הציבור לדעת. תמונה: אילוסטרציה

איכות השלטון בעתירת חופש מידע בבקשה לקבל דוח בדיקה בעניין הפרות, לכאורה, של תנאי מניית הזהב של המדינה בכי"ל - התנועה לאיכות השלטון עתרה לבית המשפט לעניינים מנהליים בירושלים כנגד משרד האוצר בעניין הפרתם לכאורה של תנאי מניית הזהב ע"י חברת כי"ל וחברות הבת שלה. התנועה מבקשת מבית המשפט להורות למשרד האוצר למסור לידיה דוח בדיקה שנערך באגף החשב הכללי בעניין הפרות כנ"ל, בכי"ל ובחברות אחרות שבהן יש למדינה מניית זהב.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

קבלן שיפוצים מאשדוד, שהורשע בעבר בעבירות מס, נעצר שוב והפעם בחשד להעלמת הכנסות של כ- 7,500,000 ₪ יעקב אלימלך, קבלן שיפוצים ובנייה מאשדוד, שהורשע בעבר בביצוע עבירות על חוק מע"מ, נעצר אתמול בחשד להעלמת הכנסות בהיקף של למעלה מ-7.5 מיליון ₪.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באילת: במסגרת המבצע נערכו ביקורות, בין היתר, במשרדי עורכי דין ובענף המוניות רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באילת. במסגרת המבצע שנוהל על ידי פקיד שומה אילת, נערכו 217 ביקורות בעסקים מתחומים שונים, מהן עולה כי כ- 16% מהעסקים שנבדקו לא דיווחו על הכנסותיהם כדין.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

חודשו הניסיונות להבריח לרצועת עזה מוצרי אלקטרוניקה אסורים באמצעות הדואר: הבודקים הביטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון והשב"כ עצרו במעבר ארז מאות חבילות דואר עם מוצרים אסורים בדרכם לעזה. בין המוצרים: רחפנים, מנועים זעירים, מצלמות נסתרות, מצלמות זעירות, סמני לייזר, כוונות לייזר לנשקים ומוצרים אסורים נוספים שנרכשו באינטרנט.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

פרקליט המדינה, שי ניצן, פרסם הנחיה חדשה שנועדה להתוות עקרונות מנחים לעריכת החקירה ושיקולי התביעה בהעמדה לדין בעבירה על סעיף 3(א) (5א) לחוק למניעת הטרדה מינית, שזכה לכינוי "חוק הסרטונים". "חוק הסרטונים" שנחקק בינואר 2014 קובע, כי הטרדה מינית תהיה גם "פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום...", ובצידו נקבע עונש של 5 שנות מאסר.

קרא עוד...

תמונה: אילוסטרציה

רשות המסים והמשטרה חשפו חשד לשוחד ומרמה בהקשר לפרויקטים בתחום הנדל״ן ונושאים אחרים במעורבות עיריית צפת. יחידה ארצית של משטרת ישראל ויחידת יהלום ברשות המסים עיכבו הבוקר לחקירה ארבעה חשודים.

קרא עוד...

צילום: אילוסטרציה

חרף הניסיונות לשבש את החקירה: נעצר בעל מאפייה ונכסי נדל"ן בחשד כי העלים הכנסות משכר דירה ומהעסק. המשפחה ניסתה להכשיל את החוקרים: האב החביא טלפונים ניידים, האם הסתירה צ'קים בעציצים והבן נמלט עם חומר שנתפס.

קרא עוד...