כלים

במטה המחאה החברתית הגיבו הבוקר בסיפוק על ההכרזה של הנהגת ההסתדרות הכללית, בראשותו של עופר עיני, על סכסוך עבודה כללי במשק. דפני ליף אמרה הבוקר: "גם למאות אלפי עובדי הקבלן שאינם מאוגדים מגיעות זכויות וכבוד בסיסי"

במטה, שאתמול הכריז על יוזמת "שביתת העם" ב-1.11.11, אמרו הבוקר כי "רק כשכל חלקי החברה הישראלית יתאחדו במאבק לצדק חברתי נראה את השינוי שהציבור דורש כבר שלושה חודשים. אנו מברכים על כל מהלך שיכול להביא לשינוי בתנאי ההעסקה של מאות אלפי עובדי קבלן. מהלך כזה יכול לשנות את החיים של המוני משפחות בישראל.

עובדי הקבלן סובלים מהזנחה פושעת של הממשלה, שלא רק שאינה דואגת לעגן בחוק תנאי העסקה הוגנים לכל העובדים בישראל אלא גם מחזקת את התופעה הפסולה בכך שהיא המעסיק הגדול ביותר במשק של עובדי הקבלן. אין ספק שזהו אחד הדגלים החברתיים החשובים ביותר אנו קוראים לציבור להתגייס שוב בהמוניו לשני אירועי המחאה הקרובים: הפגנות ה-29 באוקטובר ושביתת העם ב-1.11".

דפני ליף אמרה הבוקר: "גם למאות אלפי עובדי הקבלן שאינם מאוגדים מגיעות זכויות וכבוד בסיסי. ממשלת ישראל, שמתעלמת בסדרתיות מדרישות הציבור לצדק חברתי, היא המעסיקה הגדולה ביותר של עובדי קבלן במשק. צדק חברתי מתחיל בזכויות בסיסיות המגיעות לכל עובד ועובדת – ובייחוד לעובדי מדינה שמשרתים את כולנו ומשתכרים מהמסים שלנו. כאן בדיוק צריך להתחיל השינוי בתנאי ההעסקה בישראל".

פסח האוספטר, רכז דרור ישראל: " תופעת עובדי הקבלן היא עבדות מודרנית לכל דבר ועניין. שר האוצר המתפאר בתעסוקה מלאה איננו מספר כי על גבם המוכה של מאות אלפי הישראלים המקבלים שכר עבדות בעוד אחרים גוזרים קופונים שמנים על חשבונם, הוא יוצר את השיטה הרעה אותה המציא.

בפרוס חג הסוכות המציין את ישיבת עמנו בסוכות בצאתם מארץ עבדים פתחה ההסתדרות באחד המאבקים המוצדקים בתולדותיה. תנועת דרור ישראל תעמוד לצידה של ההסתדרות ללא מורא ופחד, עד אשר אחרון עבדי הקבלן ישתחרר משיטתו".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS