כתב אישום בגין רצח הוגש אתמול על ידי פרקליטות מחוז דרום נגד יהודה יורי בייב מדימונה, הנאשם ברצח אילן דראי שהתרחש ב- 18/11/2011. מכתב האישום עולה כי הרקע לרצח היה רומנטי, והוא אירע בעקבות קיום יחסי מין בין השניים

בתאריך ה 18/11/2011 הגיע למשטרת דימונה אדם בשם ולדימיר איבלב ודיווח לשוטרים על כך שבדירה של חברו ברחוב האלון ישנה גופת אדם. בעקבות דיווחו יצא למקום צוות של שוטרי דימונה אשר גילו במקום את גופתו של המנוח ועליה סימני אלימות. כמו כן נכח במקום הנאשם שהוא בעל הדירה והוא נעצר על ידי השוטרים לחקירה.

בעת המעצר ואיתור הגופה היו הנאשם והעד שרויים בגילופין. השניים נעצרו לחקירה בחשד לביצוע הרצח. מפקד מרחב הנגב תת ניצב פרץ עמר שהגיע לזירת באירוע , הורה כי חקירת הרצח תעשה של ידי חוקרי מחלק התשאול של ימ"ר נגב.

במהלך ימי החקירה התברר לחוקרים כי בין הנאשם למנוח היו קיימים קשרי חברות. ביום האירוע נפגשו השניים בבית הנאשם שם צרכו יחדיו אלכוהול .

בשלב מסוים על פי כתב האישום, ביקש המנוח מהנאשם לקיים עימו יחסי מין. מאחר והנאשם לא הצליח לעשות כן ביקש המנוח להיות זה שיקיים את היחסים. במהלך חילופי הדברים בין השניים, החל הנאשם לתקוף את המנוח, היכה אותו בכל חלקי גופו, חנק אותו וגרם למותו. במהלך האירוע הגיע העד לבית, הבחין בנעשה ומשהבין כי המנוח נפטר יצא את המקום והזעיק את המשטרה.

לאחר מספר ימי חקירה שוחרר העד לביתו ואילו נגד הנאשם נמשכה החקירה במהלכה הודה במיוחס לו. אתמול כאמור הגישה פרקליטות המחוז כתב אישום את כתב האישום נגד הנאשם.