הוסר צו איסור פרסום שהוטל על חקירת אירוע תפיסת מטען חבלה על ידי שוטרי ימ"ר נגב. בסוף השבוע הוגש בבימ"ש המחוזי בב"ש כתב אישום נגד שני נאשמים תושבי דימונה אשר נתפסו בעת שהובילו במכוניתם מטען חבלה. כתב האישום מייחס לשניים עבירות של קשירת קשר לפשע , עבירות בנשק ועוד

באמצעות פעילות מודיעין איכותית של שוטרי ימ"ר נגב בפיקודו של סגן ניצב דודו בואני , בעקבות מידע שהתקבל ביחידה המרכזית ולפיו בכוונת גורמים פליליים להוביל מטען חבלה ממרכז הארץ - דרומה, מטען שעל פי החשד נועד לפגוע במסגרת סכסוך בין גורמים עבריינים, התחקו בלשי הימ"ר בסיוע של יחידות ממחוז דרום אחר שני הנאשמים.

לאחר מספר ימים של עבודה סמויה נראו בתאריך ה 25/1/2012 השניים בעת שהם מגיעים עם רכבם מאזור המרכז לכיוון הדרום. בסמוך לשעה 2300 בעת שהנאשמים הגיעו עם רכבם לאזור צומת בית קמה עצרו הבלשים את הרכב, השתלטו על החשודים ועצרו אותם. בעת המעצר היו השניים לבושים בשכפ"צ ובמושב האחורי של רכבם נמצא מטען חבלה במשקל 509 גרם ורכיבים להפעלתו של המטען.

חקירת האירוע התנהלה במחלק התשאול של ימ"ר נגב, מעצר החשודים הוארך עד ליום 10/2/2012 מועד הגשת האישום . החקירה התנהלה תחת איסור פרסום ובמהלכה נאספו ראיות שהובילו להגשת כתב האישום.

מפקד מרחב הנגב תת ניצב פרץ עמר שיבח את הפעילות המקצועית, אומץ הלב ונחישות שוטרי ימ"ר נגב וציין כי עבודת המודיעין האיכותית ותפיסת המטען סיכלה אירוע חמור ביותר שיכל להוביל לפגיעה בחפים מפשע.