בעיות פוריות הפכו לדאגה שכיחה בחברה של היום. זוגות רבים ברחבי העולם נאבקים להרות ולבנות את משפחותיהם. הסיבות לבעיות פוריות יכולות להשתנות ולעתים קרובות הן רב-גורמיות. במאמר מקיף זה נתעמק בגורמים השונים התורמים לבעיות פוריות ונבדוק פתרונות אפשריים שיסייעו ליחידים ולזוגות להתגבר על אתגרים אלו.

קרא עוד...

תמונה: שאטרסטוק

ארגון גננות מחנכות מבית ההסתדרות הלאומית שלח הבוקר מכתב דחוף לשר החינוך ולמנכ"ל משרד החינוך בדרישה להשתתף בדיונים בנושא הצבת המצלמות בגנים המתקיימים בוועדת החינוך.

כך כתבו במכתב: "אנו, בארגון גננות מחנכות מבית ההסתדרות הלאומית, מייצגות מאות גננות במגזר הציבורי ופועלות באופן נמרץ להסדרת תנאי העסקתן ועבודתן של הגננות בכל המישורים, לרבות במישור הרגולטורי. יודגש כי יש לנו הידע המקצועי בד בבד עם ההיכרות המעמיקה עם ציבור הגננות במגזר הציבורי, ואנו בטוחות כי נוכל להציע פתרונות הולמים לנושא אשר יביאו לאיזון בין צרכי הגננות וזכותן לפרטיות ולבין הצורך האמיתי לדאוג ליקר לנו מכל – הילדים."

על כן בארגון הגננות מסכמים:"הרינו לפנות אליך בבקשה לאפשר לנציגת ארגון גננות מחנכות להיות חלק מהוועדה האמורה ולהביא באופן אותנטי את קולן של הגננות בכל הקשור לנושא הצבת המצלמות בגנים"

קרא עוד...

קרדיט תמונה PIXABAY

מדוע אנשים אחדים מצליחים ואחרים נכשלים? זו שאלה שרבים מתחבטים אך יש לה תשובה פשוטה. הסיבה להצלחה בחיים היא למידה. ככל שנלמד יותר כך נצליח יותר בחיים. בעולם המודרני שבו אנו חיים אי אפשר ללמוד ללא טכנולוגיה והיא משפיעה מאוד על הצלחת הלמידה שלנו. כאן נכנסת לתמונה מערכת lms. מערכת ה-LMS זו מערכת לניהול למידה והיא מאפשרת לתלמידים ללמוד ולמורים ללמד.

קרא עוד...

יובל וגנר, המייסד ויו"ר עמותת נגישות ישראל

משבר הקורונה הוביל את מערכות החינוך והאקדמיה לעבור ללמידה מרחוק. אלא שמרבית השיעורים לא נגישים לתלמידים עם מוגבלות, מאחר ואין תקנות מחייבות. מעבר לכך, אין מערכות ללמידה מרחוק עם נגישות מלאה מובנית. לאור זאת הוציאה עמותת נגישות ישראל ביוזמתה מדריך מפורט להנגשת שיעורים מרחוק לתלמידים וסטודנטים עם מוגבלות עבור אנשי החינוך בישראל. המדריך ייאפשר למורים להעביר שיעורים שמותאמים גם לתלמידים עם מוגבלות במערכות הלמידה הקיימות

קרא עוד...

בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל. האם ייענה לדרישת המומחים?

במכתב למר בנימין נתניהו, ראש ממשלת ישראל, פונים מומחים להתפתחות וחינוך בגיל הרך, מחמישה מוסדות להשכלה גבוהה בישראל המכירים מקרוב את המסגרות לגיל הרך בישראל ובעולם: "אנו פונים אליך בחרדה וזעקה גדולה, אנא עכב את חזרתם של ילדי הגיל הרך אל המסגרות השונות, במיוחד מלידה עד שלוש"

קרא עוד...

למידה מרחוק

ברגע אחד, ללא הכנות מראש, הקורונה הפכה את כלל ההוראה במדינה להיות מקוונת – מהיסודי ועד ללימודים אקדמאים. כשאני אומר ללא הכנות אני מתכוון הן מצד ההנהלה, המורים והמרצים, והן מצד התלמידים והסטודנטים

קרא עוד...