באירוע שנערך הערב לרגל 35 שנה לישיבת ההסדר אור עציון אמר הרמטכ"ל בני גנץ : "אני פוגש את החוסן הערכי של תלמידי ישיבת אור עציון וישיבות ההסדר ביחידות הסדירות ובמערך המילואים המבצעים תפקידי פיקוד בתחושת שליחות שאין שנייה לה". גנץ התייחס למתקפות האחרונות כנגד מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ניצן אלון וקרא להוקיע אמירות ומעשים אלו

היום (ד') התקיים בקמפוס ישיבת אור עציון שבמרכז שפירא, אירוע מיוחד לציון 35 שנה לישיבה. את האירוע פתח הרב יעקב אריאל רבה של העיר רמת-גן בדברי תורה וברכה. במסגרת האירוע, הרמטכ"ל החדש בני גנץ הגיע לברך את אלפי הבוגרים והתלמידים אשר למדו ולומדים בישיבת ההסדר אור עציון.

מדובר בביקור ראשון של הרמטכ"ל החדש בישיבת הסדר אשר הביע דברי תמיכה במפעל ישיבות הסדר ושיבח את ראש ישיבת ההסדר אור עציון ומראשי ישיבות ההסדר, הרב חיים דרוקמן.

הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ סיפר כי בצעירותו זכה אמנם לשנים מעטות אך חשובות ומשפיעות לספוג בישיבה. "אותו חוסן ערכי ניכר גם לאורכו ולרוחבו של צה"ל, אני פוגש בו בנחישות ובעצמה הפנימית של רבים ממפקדי צה"ל ולוחמיו של תלמידי הישיבה ותלמידי ישיבות ההסדר כולן, המשתבצים ביחידות הסדירות ובמערך המילואים ומבצעים תפקידי פיקוד ולחימה בתחושת שליחות שאין שנייה לה."

גנץ התייחס למתקפות נגד מפקד אוגדת איו"ש תא"ל ניצן אלון: "בשבועות האחרונים, היינו עדים למתקפה של מיעוט קיצוני נגד מפקד אוגדת יהודה ושומרון תא"ל ניצן אלון. תא"ל אלון הוא קצין בעל זכויות רבות אשר הקדיש ומקדיש את חייו לביטחון ישראל ואזרחיה וימשיך לעשות זאת גם בעתיד. אני מתנגד מכל וכל להאשמות ולהתנכלויות שכוונו לעברו. הניסיון לפגוע בסמכותו של מפקד בכיר בצה"ל אינו בא בחשבון ואני מצפה מכולכם להמשיך ולגבות את מפקדי צה"ל ולהוקיע מעשים ואמירות שכאלו."

בסיום דבריו ציין גנץ: "הערב הזה הוא חגיגה לכבוד הישיבה אך גם לכבוד איש מיוחד וחשוב ששמו נהיה שם נרדף במובן החיובי של המילה לרעיון ישיבות ההסדר ולביצועו בשטח- הרב חיים דרוקמן.

גנץ פנה לרב ואמר: "סיפור חייך מהווה דוגמא ומופת לתקומת עם ישראל בארצו: מילדותך בפולין, דרך היחלצותך מידי הצורר הנאצי ועלייתך ארצה עוד טרם הגיעך לגיל מצוות ועד להקמת מפעל חיים נפרש על פני עשורים רבים. אנצל את ההזדמנות הזאת כדי להודות לך בשם צה"ל והחברה הישראלי כולה".

שר המדע והטכנולוגיה הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ' בירך את בוגרי הישיבה ואמר כי הוא מצדיע למפעל החינוכי האדיר של ראש הישיבה הרב חיים דרוקמן.

ראש הישיבה הרב חיים דרוקמן דיבר בהתרגשות רבה והביע תקווה ואמונה כי בוגרי הישיבה ימשיכו לפעול במסירות בכל תחומי החיים למען חיזוק תורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל. " המציאות מלמדת אותנו כמה חשוב החינוך שאנו מקבלים בבית המדרש בישיבה. הישיבה דבקה בכל ליבה ונפשה בארץ ישראל אך באותה מידה היא דבקה במדינת ישראל. גם כאשר ישנם בעיות וקשיים". הרב הזכיר את אמירתו של הרב קוק שאת החושך מגרשים על ידי הגברת האור. "עם ישראל הוא נצחי תורת ישראל היא נצחית ועם ישראל הוא נצחי והקשר ביניהם הוא נצחי ויישאר לעד", הדגיש הרב