סוף לפלישה לקרקע הציבורית במרכז ת"א: חניון פיראטי שהוקם ע"י פולש על אדמות מדינה בלב ת"א, פונה והוחרב תחת אבטחה כבדה. על השטח תוקם גינה ציבורית. הפולש, שסולק מהקרקע וחזר, ייתבע ע"י מינהל מקרקעי ישראל על הרווחים שהפיק מהקרקע ועל הוצאות פינויו

תחת אבטחה כבדה, פונה לפנות בוקר "מתחם בוכריס", שטח של 4 דונם אשר שימש כחניון במרכז תל אביב ברחוב סעדיה גאון. מינהל מקרקעי ישראל פועל כבר למעלה מ- 15 שנה, עוד משנת 1996 לפינוי המתחם, המהווה אדמת מדינה אליה נכנס פולש בשם אליהו בוכריס, אך ערעורים חוזרים ונשנים גרמו להתארכות התהליך המשפטי.

לאחר הליכים משפטיים ממושכים, קבע בית המשפט העליון לאחרונה (ביום 10.8.11) כי: "קשה להימנע מהתחושה אותה הביע בית המשפט המחוזי, כי המבקש (הפולש) מעלה טיעונים "מן הגורן ומן היקב"... כפי שציינו שתי הערכאות שקדמו לי, מלכתחילה לא היה מקום להתדיינות משפטית.... מדובר אפוא בניצול שלא בתום לב של זכות. כמובן, העניין נכון ביתר שאת כאשר בוחר המבקש לעלות בסולם מגלגול ראשון לגלגול שני, ואף לגלגול שלישי".

בליל 16.8 , מיד לאחר החלטת בית המשפט העליון ביצע מינהל מקרקעי ישראל בסיוע המשטרה פינוי של החניון וגידר את כולו, כדי למנוע פלישה חוזרת, אך כמה ימים לאחר מכן חדרו שוב פולשים לשטח והחלו להפעיל מחדש את החניון הפיראטי.

הפלישה החוזרת הצריכה סיוע משטרתי מיוחד ואכן היחידה לחקירות כלכליות של משטרת ישראל נכנסה לתמונה ובתאריך 7.9.11 לפנות בוקר נתפס המגרש על ידי המינהל בסיוע המשטרה והעירייה, תוך ביצוע חקירה ועיכוב חשודים.

הפעם הוחלט במינהל בנוסף להוצאת הרכבים מהמתחם לבצע גם את הרמת האספלט על מנת למנוע פלישה חוזרת. בתום הפינוי קיבלה עיריית תל אביב את השטח לחזקתה ותקים בו גינה ציבורית ירוקה לרווחת הציבור.

במינהל מקרקעי ישראל החליטו להגיש תביעה כספית נגד בוכריס, לגביית דמי שימוש ופיצויי נזיקין על הוצאות הפינוי שנדרש בשל הפלישה לקרקע ומומן מהקופה הציבורית. סכום התביעה מוערך בכמה מיליוני שקלים.

ראש אגף הפיקוח במינהל מקרקעי ישראל, ישראל סקופ, אומר היום כי: "יש לנו אפס סובלנות כלפי פלישות לאדמות הלאום. כל מי שמנסה להרוויח בניגוד לחוק ועל חשבון הקרקע של כולנו, צריך לדעת שהוא ישלם חזרה למדינה את כל מה שהרוויח שלא ביושר ואת הוצאות פינויו מן הקרקע, כבדות ככל שיהיו".