בתגובה לדיווחים בתקשורת כי שר המשפטים יעקב נאמן בוחן את האפשרות להכריז על פעילי הימין הקיצוני מ "נוער הגבעות" כארגון טרור, אומרים בארגון השמאל בצלם כי מדובר באמצעי פסול להתמודדות עם תופעת האלימות של אזרחים ישראלים בשטחים, שיש לטפל בה במישור הפלילי

(צילום:ויקיפדיה)

"האלימות כלפי הצבא שלה היינו עדים בימים האחרונים היא תוצר של מדיניות ארוכת שנים של הימנעות מאכיפת החוק על מתנחלים ואזרחים ישראלים הפוגעים בפלסטינים וברכושם בשטחים. למדיניות זו שותפים כל הדרגים – החל בחיילים בשטח, שאינם מונעים מהמתנחלים לפגוע בפלסטינים וברכושם ועד למשטרה, הנמנעת מלחקור את האירועים כנדרש." אומרים בבצלם.

"לפני שנוקטים בצעדים דרקוניים, מוטב שהחיילים בשטח ימנעו התקפות בזמן אמת, יעכבו את האחראים להן וימסרו עדויות במשטרה, ושחוקרי משטרת ש"י יבצעו פעולות חקירה בסיסיות לגבי תלונות שמגישים פלסטינים. על גורמי אכיפת החוק לחקור, לאסוף ראיות ולהעמיד לדין חשודים בביצוע בפגיעה בפלסטינים וברכושם, ובכלל זה הצתות מסגדים ופעולות אחרות שזכו לכינוי המכובס "תג מחיר", תוך שמירה על זכותם של החשודים להליך הוגן." הוסיפו אנשי בצלם.

בנוסף, בבצלם דחו את ההתבטאויות שנשמעו היום, שקראו לצבא לירות תחמושת חיה על מתנחלים התוקפים חיילים. בבצלם מדגישים כי הוראות הפתיחה באש אוסרות על ירי חי למעט במקרים קיצוניים של סכנת חיים.