משרד התחבורה והבטיחות בדרכים החל לשלוח פניות אישיות לבעלי רישיון נהיגה שמלאו להם 40 שנה לביצוע בדיקת ראייה, כתנאי לחידוש הרישיון

כלים

על פי תקנה חדשה של שר התחבורה והבטיחות בדרכים, ישראל כץ, החל מ-1 בינואר 2012 יחויב כל בעל רישיון נהיגה שמלאו לו 40 שנה לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 10, שנים כתנאי לחידוש הרישיון.

כשלושה חודשים לפני מועד חידוש הרישיון יקבל כל נהג שמלאו לו 40 שנה הודעה אישית מרשות הרישוי המחייבת אותו לבצע בדיקת עיניים, בטרם ישלח לו חידוש הרישיון. אלפי נהגים הנדרשים לחדש את רישיונם בחודש ינואר 2012 החלו לקבל בימים אלה את הזימון לבדיקות.

החלטת השר כץ לחייב את כל הנהגים לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 10 שנים התקבלה בעקבות מחקר של מכון גרטנר לחקר מדיניות רפואית, שהוזמן על ידי משרד התחבורה.

לדברי כץ הבדיקה הנוספת נועדה לאתר נהגים הסובלים מלקויי ראייה, העלולים להשפיע על כושר נהיגתם ולסכן את עצמם ואת הסובב אותם.

על פי התקנה החדשה שאושרה בכנסת החל מ-1 בינואר 2012 יחויבו נהגים מגיל 70 ואילך לעבור בדיקת ראייה אחת ל- 5 שנים, במסגרת הבדיקות הרפואיות הכלליות. נהגים שמלאו להם 80 שנה יחויבו לעבור בדיקת ראייה אחת לשנתיים.

נהגים מקצועיים (נהגי מוניות, אוטובוסים ורכב כבד) יחויבו בבדיקת ראייה מגיל 60 אחת ל- 5 שנים. מגיל 70 ואילך יחויבו נהגים אלה בבדיקות אחת לשנתיים.

בדיקת העיניים תתבצע על ידי כל אופטומטריסט מוסמך שאושר על ידי משרד הבריאות. תוצאות הבדיקה יועברו באופן מקוון (On Line) ישירות למחשבי משרד התחבורה. במידה והבדיקה תמצא תקינה ישלח לנהג רישיון נהיגה לשם חידושו.

רשימת האופטומטריסטים המורשים ופרטים נוספים על מקומות ושעות הפעילות שלהם ניתן לקבל באתר האינטרנט של משרד התחבורה: mot.gov.il ובמרכז השירות הטלפוני של משרד התחבורה: 5678*.