יום חג לחוות בדרך היין בנגב: הצעת החוק של ח"כ ישראל חסון להסדרת חוות דרך היין ברמת הנגב אושרה היום בכנסת. לאחר מסכת ייסורים ארוכה של בעלי החוות, אישרה היום הכנסת ברוב של 26 בעד מול 6 מתנגדים בקריאה שניה ושלישית את החוק להסדרת מעמדן של החוות בדרך היין בנגב. בהצבעה השתתפו 5 שרים

כלים

לאחר מספר דיונים אישרה היום הכנסת את הצעת חוק הרשות לפיתוח הנגב (תיקון – מיזם חקלאי-תיירותי בנגב), שיזמו ח"כ ישראל חסון וח"כ רוברט אילטוב ושקבלה את תמיכת הממשלה . החוק מסדיר את נושא חוות דרך היין בנגב ויפתור אחת ולתמיד את המחלוקת הבירוקרטית שהעמידה קשיים בפני בעלי החוות שרצו לממש את החזון הלאומי להתיישבות בנגב.

"שמואל ריפמן">שמואל ריפמן , ראש מועצת רמת נגב אמר בתגובה: "זהו יום חג לנגב. בשמם של תושבי רמת הנגב אני מבקש להודות לח"כ ישראל חסון שהוביל מתוך אמונה עמוקה את הליך החקיקה. חוות דרך היין בנגב הן מפעל ההתיישבות הגדול והמצליח ביותר שקם בנגב בשנים האחרונות. ברור לחלוטין כי אין מחלוקת הצלחתם של המיזמים שהביאו לפריחה חסרת תקדים בתיירות לנגב ולביקוש רב להתיישבות בישובי רמת הנגב. צריך לזכור כי המתיישבים הם אנשים פרטיים שסיכנו כל מה שיש להם כדי להפוך את חתיכת המדבר היבשה שקיבלו לגן פורח של חקלאות ותיירות".

יוני שריר, יור עמותת החוות בדרך היין : "חברי הכנסת הצביעו היום בעד המשך ההתיישבות בנגב. ההחלטה נותנת לנו רוח גבית להמשיך ולפעול. יש לנו רצון עז להתפנות מעיסוקים בנושאים בירוקרטים לנושא שלשמו באנו – הפרחת הנגב". שריר מבקש להודות לחברי הכנסת שתמכו בחוק ובמיוחד לח"כ חסון שיזם ודחף את הצעת החוק מתוך הבנה אמיתי של חשיבות מפעל התיישבות חשוב זה.