אלון פילץ, בעלים-שותף בדיזנגוף סנטר, הכריז על מועמדותו בבחירות המוקדמות (פריימריז) של מפלגת העבודה המתקיימים בינואר, שבהם יתמודדו חברי העבודה על מקומות ברשימת "המחנה הציוני" שהקימו יצחק הרצוג וציפי לבני לקראת המהפך בבחירות לכנסת ה-20.

פילץ, בעברו מפקד צוות בסיירת מטכ"ל בדרגת רב סרן (מיל'), איש עסקים המזוהה עם השמאל–מרכז, היה מתומכי המחאה החברתית. על רקע עמדותיו החברתיות, הפתיע בעבר את הקהילה העסקית, כשהחליט מיוזמתו לקלוט את כל עובדי דיזנגוף סנטר שהועסקו כעובדי חברות קבלן או כוח אדם להעסקה ישירה. כך הפך פילץ את הסנטר לגוף העסקי הגדול הראשון בישראל שיצא נגד תופעת ההעסקה הקבלנית. פילץ החליט להצטרף להתמודדות במפלגת העבודה על מנת לחזק אותה במאמץ להחלפת השלטון.

"לא חסר לי דבר בלשכת מנכ"ל דיזנגוף סנטר", אומר פילץ, "השתכנעתי שממשלת ביבי–בנט מסוכנת לעתיד הילדים שלי במדינה הזאת ואני הולך להתגייס להחלפתה. ללא קשר לתוצאות הפריימריז אני מפשיל שרוולים ומתגייס למפלגת העבודה ולמהפך 2015 ומתכוון להישאר במפלגת העבודה גם אחרי הפריימריז והבחירות ולתרום להצלחתה ולגיבוש אלטרנטיבה אידיאולוגית חזקה. אני חושב שהגיעה השעה שגם הקהילה העסקית תתגייס להחלפת הממשלה כדי להבטיח את העתיד של מדינת ישראל."

לתפקיד מנהל הקמפיין של פילץ התמנה תום וגנר, יועץ אסטרטגי שייעץ בעבר למפלגת העבודה, מרצ, עמיר פרץ, אהוד ברק ועוד. כמנהל המטה ישמש עו"ד עידן שושן, פעיל ותיק במפלגת העבודה שניהל בעבר מערכות בחירות פנימיות רבות במפלגה. כדובר מטה הבחירות של פילץ ישמש תני גולדשטיין, לשעבר הכתב הכלכלי של ynet העוסק בשנים האחרונות בדוברות ויח"צ.