אירופה, מאז ומתמיד, נחשבה יעד מועדף בעיני התייר הישראלי. מטיילים ישראלים נוהגים להציף את ארצות אירופה בהמוניהם, בעיקר בימי הקיץ והחופשות הגדולות, כולל ערים גדולות, אך גם ערי חוף שטופות שמש, המאפשרות נופש רוגע של "בטן גב", הכולל גם שופינג מוזל, שיזוף, מסעדות מפנקות ולעיתים אף חיי לילה תוססים.

טיסות זולות לאירופה לא קשה למצוא ולאתר באתרי אינטרנט רבים. לרוב מדובר על טיסות הרגע האחרון, אך ניתן למצוא טיסות זולות גם באם הן מוזמנות שבועות ספורים מראש.

איי הים התיכון, גם בחורף

נוכל לציין את חופיהן של הערים הבולגריות ורנה ובורגס, שעל הים השחור; נזכיר גם את איי יוון, כולל כרתים, קוס ורודוס, הקרובים אלינו, בשוכנם בים התיכון; לא הרחק מהם נמצא גם את האי הגדול, סיציליה, השוכן דרומית למגף האיטלקי וכן את האי הססגוני, מלטה, המצוי בין תרבות צפון אפריקה הערבית, לבית התרבות הלטינית שבחלקה הדרומי של אירופה – מדובר באתרי חובה שעל כל נופש ישראלי לשקול, באם הוא מעוניין בחופשה נפלאה, הכוללת טיסות זולות וחוויה בלתי נשכחת.

ערי אירופה

על אף אהבתם של הישראלים לערי חוף, הרי שנופש בערים הוא המועדף יותר. בימי החורף העיקרים, היעדים המועדפים הם בעיקר הערים הגדולות – ערי הבירה המרכזיות של אירופה הקלאסית, כאלו המאפשרות נופש אורבאני, שאינו כולל רביצה על החוף.

חופשה חורפית בערי מרכז אירופה עובדת לטובת הגמישות הנדרשת בעונת החורף – שהרי ניתן תמיד לתכנן ביקורים במקומות סגורים ומחוממים, ואם לפתע יורד גשם, או שמתחיל להיות קר ממש, ניתן תמיד להיכנס לבית קפה בקרבת מקום, ולהתחמם על משקה מהביל, יחד עם מאפה מקומי, ולהשקיף על הנוף העירוני הנהדר והאבנים המרוצפות המקשטות את העיר.

יעדים פופולאריים עבור חופשה מושלמת בחורף

רבים יעידו כי היער השחור מהווה גן עדן אמיתי עבור חופשת חורף. לא כל שכן, כאשר מדובר בתחרויות ספורט המתקיימות בעונה זו. ביער השחור ניתן למצוא מתקני רכבל, ביאתלון, סקי למרחקים ארוכים, מקפצות סקי, מדרונות גלישה ושבילים רבים לטיולי סקי.

בתחילת עונת החורף הארוכה, ניתן עדיין ליהנות מסוף עונת הבציר של כרמי היין בחלקו המערבי של היער השחור. ניתן ליהנות מחופשה נפלאה כמעט בכל איזור של היער השחור. מוקדי הנופש מציעים פעילויות רבות, הן בעונת החורף והן בעונת הקיץ.

טיסות זולות ללונדון האגדית

טיסות זולות ללונדון ייקחו אתכם לבירת הממלכה הבריטית, שמקדמת דנא היותה יעד נופש אידיאלי לישראלים. בית המלכה, מרכז פיקדילי, הגלגל הענק והביג בן – זהו רק קצה הקרחון של המקומות הנפלאים אליהם תיחשפו בביקורכם בבירה הקלאסית. לא הזכרנו אפילו את מאות הפאבים האיכותיים, שמלבד להוות אטרקציה כשלעצמה, יכולים להיות מקום להתרגע בו במשך יום טיול ארוך, או בסופו.

טיסות זולות. כל בן אדם שני ברחוב מחפש או יחפש טיסות זולות בטווח הזמן של החודש הקרוב. כיצד יודעים זאת? לא יודעים, שהרי מדובר בניחוש שאינו מושכל, אולם ניתן לנחש זאת, כיוון שכיום ישנה תחרות רבה בשוק הטיסות הזולות העולמי. טיסות Low Cost רבות עולות על נתיבי האוויר והופכות את האפשרות לעשות גיחות קצרות לחו"ל ובחזרה לשבוע העבודה, במחירים נמוכים יחסית, שלא היו מקובלים ונפוצים בעבר כלל.

באם גם אתם מחפשים טיסות זולות ומוזלות, כדי שתהפכו את WWW.FLYUP.COM לאופציה הראשונה שלכם, מדובר על מסלול נהדר של טיסות אל-על, החושף אתכם לאפשרויות טיסה מוזלות, שיגרמו לכם לפעור את העיניים ולהרים גבה אחת או שתיים. כן – לא ידעתם, אבל זה קיים! אין מה להתעצל ולהחליט להישאר בארץ, כל אימת שאתם יכולים לנצל את הזמן שנותר לכם בחיים הקצרים גם כך שזכינו לקבל מבורא של עולם.

אכן, WWW.FLYUP.COM מאפשרת טיסות ברחבי העולם, גם עבור אלו שהפרוטה אינה בהכרח מצויה בכיסם, ותאפשר להם ליהנות ממראות העולם המדהים שנולדנו לתוכו, גם מבלי לפשוט את הרגל או לדרוש הלוואות. תוכלו גם לטוס בתוך הארץ, מנמל התעופה בן גוריון, למשל, לעיר הדרומית, אילת, ולבלות שם מספר ימים חמימים, בכדי לברוח מהחורף הנשכני השולט במחוזותינו בעת זו, טרם תשובו לשגרת העבודה השוחקת והמדכאת של היומיום.

WWW.FLYUP.COM מייתרת את הצורך של בן אדם שאוהב לטייל, להשתייך למעמדות הגבוהים כדי לאפשר לעצמו רכישה של כרטיס טיסה, שהרי מדובר בטיסות מוזלות, המתאפשרות מצירוף סיבות כלכליות וטכניות אותן אין צורך לפרט כעת. מספיק שתאמינו לנו כי התברכנו להיוולד בעידן בו התחרות הבריאה, הודות למינון הקפיטליסטי הנכון התופס לו מקום חשוב בכלכלה, בפוליטיקה ובממשל בן ימינו, כדי לאפשר הוזלת מחירים דרסטית, כמו בשוק הטלפונים הניידים, כך גם בשוק הטיסות.

טיסות מוזלות פועלות בימינו מארץ ישראל ואליה, על-ידי חברות תעופה רבות מספור. חיפוש פשוט יעלה על מסך המחשב האהוב שלנו טיסות מוזלות לכל יעד בעולם (טוב, אולי מלבד יעדים בעייתיים, כגון – איראן, עיראק, אפגניסטן, פקיסטן ומקומות נוספים, שעדיין אינם נחשבים ידידותיים מדי כלפי אזרחים ישראליים).

טיסות מוזלות הנפוצות כיום (שוק טיסות ה-Low Cost) תופסות מקום נרחב בשוק "של כולם", המכיל שווקים מוזלים רבים (זה התחיל במזון מוזל, עבר לשיחות טלפון ושירות טלפונים ידניים מוזל וכעת הגיע גם לשוק כרטיסי הטיסה). רוב הטיסות המוזלות הן ליעדים קרובים יחסית – כמו מדינות אירופה, אך לעיתים, באם מתמזל המזל, ניתן למצוא כרטיסי טיסה מוזלים אף ליעדים אקזוטיים יותר, כדוגמת מדינות אסיה המרוחקות, הקסומות והמסתוריות.

אוהבי טיול ותיירים ישראלים, מעדיפים למצוא כרטיסי טיסה מוזלים, והשירות של WWW.FLYUP.COM מאפשר למצוא כאלו בטווח של לחיצת כפתור או הקשת מקלדת. תנו הזדמנות ותקבלו את הדבר אותו אתם מחפשים.

מהו המרכיב היקר ביותר כשמדבר בנופש לחו"ל? מובן שמדובר על מחיר הטיסות. מסיבה זו, כדאי להשקיע במרכיב זה את מירב הכוחות להוזלתו. גם אתם בוודאי מחפשים למצוא כרטיסי טיסה זולים, ולא רק לשמוע סיפורים מדהימים מחברים ומכרים שהצליחו למצוא כרטיס הלוך ושוב לברצלונה ב-199$ בלבד ולתהות כיצד לכל הרוחות הם הצליחו לעשות זאת וללא מאמץ מיוחד מצדם.

להלן מידע בסיסי שישרת אתכם עת אתם תרים אחר כרטיסי טיסה זולים ליעדים נבחרים מסביב לעולם.

ישנו היצע עצום של טיסות לחוץ לארץ. באיזו חברה כדאי לנסוע? האם ישנם תאריך ושעה מסוימת העדיפים על אחרים? אולי כדאי בכלל לנסוע במסגרת חבילת נופש הכוללת גם אירוח בבית מלון ורכב מחברת השכרה בעלת שם? ובאיזה שדה תעופה כדאי לנחות? אלו הן רק חלק מרשימת שאלות יסוד שעליכם לשאול את עצמכם בבואכם לתכנן את טיולכם הבא אל מחוץ לארץ ישראל.

בעבר הייתה דרך עיקרית להתמודד אם סימני השאלה הרבים שעלו בהקשר זה – פנייה לסוכן נסיעות אותו אתם מכירים ועליו את סומכים שידע להתעדכן תמיד במחירי הפריטים והשיקולים השונים עליהם יש לתת את הדעת במהלך תכנון טיול לחו"ל. כיום, ניתן בקלות רבה להשוות הצעות שונות באמצעות ביצוע סקר שוק ברחבי האינטרנט, דבר שיסייע במציאת טיסות זולות, בדקו את WWW.ELAL.COM כדי להבין על מה מדובר.

באופן כללי, תוכלו להשיג כרטיסי טיסה זולים לאירופה תוך שימוש בטיסות Low Cost וטיסות שכר, יחד עם בחירת מועד אידיאלי לטיסה – פרמטרים שיסייעו לכם להוזיל עלויות באופן משמעותי. טיסות ליעדים מרוחקים כמו המזרח רחוק הקסום ויבשת אמריקה המרתקת עשויות לכלול גם נתיב טיסה מעל מדינות עוינות בנתיבים קצרים, אך כוללות בדרך כלל גם יותר חניות ביניים – עניין שבהחלט רצוי לקחת בחשבון טרם משלמים טבין ותקילין על כרטיס טיסה.

מה יכול לסייע במציאת כרטיסי טיסה זולים ביותר לחו"ל? מלבד חיפוש באתר WWW.ELAL.COM, רצוי לתכנן את הטיסה זמן רב מראש, או לחילופין – ללא תכנון, ומציאת כרטיס של הרגע האחרון.

תכנון זמן רב מראש עשוי להיות יעיל במיוחד במידה שהיעד הוא מרוחק ובעונות חמות במיוחד. ניתן לרוב להירשם ללא כל תשלום ולשריין מקום כחודש מראש. כך ניתן להבטיח מקום על הטיסה מחד, ולרכוש כרטיס במחיר מוזל מאידך (שהרי חברות רבות מעלות מחירים עם התקרבות מועד הטיסה).

במועדים מסוימים, טיסות לכיוון מסוים יהיו מלאות, בעוד טיסות בכיוון ההפוך יהיה ריקות. דוגמא טובה לכך תהינה טיסות של צליינים המגיעים לישראל מאמצע חודש דצמבר עד לסוף השבוע הראשון של חודש ינואר – תופעה תיירותית המותירה את הטיסות היוצאות ריקות יחסית. מסיבה זו, תכנון טיסה יוצאת באמצע דצמבר וחזרה החל מהשבוע השני של ינואר, תהיה זולה יחסית, בשל ניסיון חברות התעופה לעודד מילוי מטוסים ריקים.

ישנם מועדים מוגדרים בהם טיסות לכיוון מסוים מלאות בעוד הכיוון השני ריק. לדוגמה בהתקרב חג המולד – (אמצע דצמבר עד השמיני לינואר) צליינים נוהרים לארצנו, דבר המותיר את הטיסות היוצאות מהארץ ריקות יחסית. תכנון נסיעה היוצאת מהארץ באמצע דצמבר וחוזרת לאחר השמיני בינואר תהיה זולה יותר כיוון שהחברות ינסו לעודד את מילוי המטוסים הריקים.

טיול רומנטי הוא אחת הדרכים הטובות ביותר להיות ביחד ללא הפרעות ומבלי ששגרת היום תפריע לבילוי ולחוויה שלכן כזוג. זמן החופשה מאפשר לכם להכיר אחד את השני טוב יותר, או לראות את בן או בת הזוג בזווית שכבר שכחתם ורציתם להיזכר. בין אם מדובר בקשר טרי יחסית ובין אם מדובר בירח דבש או חתונת הכסף, מהטיול הרומנטי, בעיקר אם הוא מתרחש בחו"ל, אתם תחזרו שונים לגמרי מבחינה חיובית.

ומה יותר מתאים לטיול רומנטי מטיול רומנטי לפריז? ובכן, על מנת לקיים טיול רומנטי, פריז היא העיר המושלמת לכך ובנויה במיוחד בשביל האוהבים והזוגות, שרוצים ליהנות יחד מאווירה נינוחה, שלווה, נעימה, מעניינת, בעלת תשוקה ורומנטית. אז מלבד הזמנת מלונות או הזמנת טיסות לפריז ותכנונים לוגיסטיים, חשוב שתעשו היכרות קצרה עם העיר, טרם ההגעה אליה, מה שיאפשר לכם לתכנן את הטיול בנחת ולהפוך אותו לרומנטי באמת.

איפה לבלות, איפה לבקר ומה לאכול? – טיול רומנטי בפריז

פריז היא עיר אירופאית המציעה שלל אטרקציות לזוג המאוהב, החל מתענוגות קולינריים ועד למלונות ברמה גבוהה ותרבות רחוב מהפנטת – מה אסור לכם לפספס?

  • אטרקציות – העיר פריז מלאה באטרקציות ובראשן עומד כמובן מגדל אייפל המפורסם, שהוא הסמל המובהק של העיר. אל המגדל מומלץ להגיע בשעות המוקדמות של הבוקר, כדי לא לבלות את הזמן היקר שלכם בתור ארוך ותיירותי. כמו כן, מומלץ לא לפספס ביקור בשער הניצחון, שבנייתו נמשכה כ-30 שנה וממוקם בכיכר שארל דה גול, שגם היא המרכז של תריסר שדרות מעניינות ותוססות שניתן לטייל בהן. בנוסף, מומלץ להגיע אל כנסיית נוטרדאם, שהיא אחד מהסמלים הדתיים בעולם וממוקמת באמצע נהר הסיין, מה שהופך את הביקור לחוויה רומנטית ועוצרת נשימה.
  • בילויים – פריז היא עיר עתירת בילויים וניתן למצוא בה בתי קפה ופאבים ברחובות המרכזיים וכן מקומות תרבות נחשבים כמו אולם התיאטרון Des Champs-Elysees, שמעוצב במראה מרשים ומעלה הופעות תיאטרון ומחול. כמו כן, מומלץ לבקר במועדון המפורסם Moulin Rouge, שעל גגו ממוקמת תחנת רוח אדומה ובו מתקיימים מופעי קברט.
  • קולינריה – פריז ידועה בתענוגות שהיא מציעה לזוגות האוהבים מבחינת מזון, ובמסעדות ברמה גבוהה מאוד כמו L'Atelier de Joël Robuchon, המפורסמת בכוכבי המישלן שלה. המנות מוגשות בסגנון טאפס והאכילה היא סביב בר מרכזי, הפונה אל המטבח הפתוח. אם ברצונכם לנסות אוכל מקומי, תוכלו ליהנות ממסעדת Laurent שממוקמת בסמוך לשדרות השאנז אליזה ונחשבת לאחת המסעדות הידועות ביופיין בפריז ובטעמים המקוריים והיצירתיים.
  • קניות – פריז מציעה לאוהבים גם לחדש את המלתחה שלהם, בשלל חנויות כלבו ענקיות המציעות מגוון רחב של מוצרים אופנתיים. כמו כן, מומלץ לא לפספס את החנות של המותג Louis Vuitton, אשר מציעה תיקים וארנקים המיועדים גם לנשים וגם לגברים, מה שיכול להפוך את השופינג לחוויה משותפת.

עונת התיירות החמה הפתח, ועשרות אלפי ישראלים כבר ארזו ונסעו פעם, ואפילו פעמיים, לחופשה מפנקת בחו"ל. ארוחות בוקר מלכותיות, שיטוטים בנופים יוצאי דופן, מפגש עם ארכיטקטורה מרשימה במיוחד, מפגשים אקראיים עם האוכלוסייה המקומית. החופשה האולטימטיבית במרחק נגיעה, והיעד הנבחר של השנה הוא ללא ספק פראג.

מי שכבר היה בפראג מכיר ויודע, ולא לחינם יש אלפי ישראלים החוזרים לפראג שנה אחרי שנה לביקור של כמה ימים, כדי להתענג על מתנותיה של העיר. השילוב של האוכלוסייה המקומית הנעימה, האווירה המיוחדת בעיר ובשווקים, שפע האטרקציות, שנדמה שמתחדשות ומשתנות כל שנה ושנה, כל אלו הופכים את פראג ליעד מיוחד, ולא רק לישראלים.

יעד נבחר במחיר מנצח

השילוב בין הביקוש ההולך וגובר לבין התנועות במשק העולמי ובשוק התיירות הבינלאומי הולידו מצב בו כיום ניתן למצוא טיסות זולות לפראג לאורך כל השנה, גם בשיא עונת התיירות. זו היא אחת מהסיבות מדוע הישראלים בוחרים ביעד זה שוב ושוב, שכן העיר המקסימה הפכה קרובה ונגישה יותר מתמיד, וקשה לסרב לפיתוי שבחופשה מיוחדת.

היעדים תיירותיים בכל העולם יודעים המקומיים כי התייר הישראלי אוהב כמה דברים:

1. להתפנק – התייר הישראלי אוהב לטעום את החיים הטובים, ורוצה שיהיו כמה שיותר תוספות ופינוקים, אפשרויות ומגוון, כך שלא יהיה לו רגע משעמם.. פראג יודעת לספק את הסחורה, והאווירה המקומית כמעט ומאלצת את המבקרים להירגע ולגרגר כמו חתול מפונק, כך שהצורך לפינוקים נענה עד תום.

2. אוכל טוב – התייר הישראלי אנין טעם, ורגיל למטבח המקומי הבינלאומי של ישראל, מטבח שנבנה מקיבוץ הגלויות הכה ייחודי של המדינה שלנו. לא רק המלונות בפראג זכו לשדרוג יוצא דופן של המנות שלהם מאז שהחלו ישראלים להגיע בהמוניהם לעיר המקסימה, אלא גם המסעדות המקומיות החלו לדקדק ולדייק כדי לתת מענה אמיתי של מנות מעולות במחירים שפויים ונוחים.

שפע ואטרקציות תיירותיות

3. אוכל רב – לא רק שהישראלים אוהבים לאכול טוב, הם פשוט אוהבים לאכול. אוכל תמיד היה חלק מהמסורת שלנו. גם בחגים וגם ביום חול, אצל רבים מהישראלים כל ארוחה היא חגיגה, ובצדק. אם אנו כך ביום-יום, על אחת כמה וכמה כשאנו מטיילים. פראג מציעה שפע רב ומגוון אדיר, והמנהג במנות המקומיות הוא לתת ברוחב לב, צלחות גדושות בכל טוב.

4. עניין – התייר הישראלי חייב גירויים, משהו לראות, משהו לעשות. אפילו כשעושים בטן גב כל היום ביעדי תיירות החופים, גם אז, בעוד הגרמנים והבריטים יכולים לרבוץ 12 שעות בחוף הים עם בקבוקי בירה קרים, התייר הישראלי סקרן, ורוצה לראות, לגלות, לחקור ולהתרענן. פראג מציעה שפע אינסופי של אטרקציות, משיטוט חופשי ברחובות הציוריים של מרכז העיר, דרך שווקים מרשימים, מסעדות חבויות, ונקודות ידועות כמו כיכר סטורמסצקה והשעון האסטרונומי.

טיסות לחו"ל הפכו בשנים האחרונות לדבר שבשגרה, הטיסות נפוצות בקרב היוצאים לחופשות מעבר לים, אנשי עסקים וביקורים משפחתיים. תוך צבירת ניסיון והיכרות עם השוק ניתן יהיה לאתר את אופציות הטיסה הטובות ביותר תוך מחירים הוגנים ותנאים נוחים. מדינת ישראל מפעילה נמל תעופה בינלאומי אחד בו ממריאות ונוחתות חברות תעופה מכל רחבי העולם, ישנו רק נמל תעופה אחד בישראל אך אפשרויות הטיסה בו רבות והשוק תחרותי.

באיזו חברת תעופה כדאי לטוס?

חברת התעופה של ישראל היא אל-על, החברה מגלה נהלי בטיחות גבוהים ומציגה רזומה נקי מתאונות. השירות ניתן בשפה העברית תוך הקפדה על שירות בסטנדרטים בינלאומיים לנוסעים. היתרון המשמעותי ביותר של חברת אל-על הוא האפשרות לרכוש טיסות ישירות ליעדים רבים בעולם, אל-על מציעה טיסה ישירה ליעדים כמו בנגקוק, סין, הודו, ארצות הברית, חברות תעופה זרות מציעות גם כן טיסות ליעדים הללו אך ברוב המקרים הטיסות לא תהיינה ישירות.

טיסה ישירה או טיסת קונקשיין

הבחירה בטיסת קונקשיין תוכל בחלק מהמקרים להביא עמה מחירים זולים יותר אך היא כדאית מבחינה כלכלית רק כאשר מסלול הטיסה נוח. כאשר בוחרים בטיסה לא ישירה יש לבחון את מסלול הטיסה, את משך ההמתנה בשדה התעופה, לוודא כי טיסת ההמשך שלכם ממריאה מאותו שדה תעופה ולבדוק כי אין מדובר בחניית לילה המחייבת אתם בלינה בבית מלון. 

הזמנה מוקדמת מול הזמנה ברגע האחרון

כל חברות התעופה מתמחרות את המושבים בטיסות בטווחי מחירים משתנים, באותה הטיסה בדיוק יהיו מושבים הנמכרים במחירים מוזלים מול מושבים הנמכרים במחירים יקרים יותר. ההבדלים במחירים אינם מעידים על מושב טוב יותר או פחות. אלו אשר מקדימים לבצע הזמנות נהנים ממחירים זולים יותר, הם מצליחים לרכוש כרטיסי טיסה ישירה גם לארה"ב או לתאילנד במחירים שווים לכל כיס. הסיבה לכך היא בקשה של חברות התעופה להבטיח מכירת כמות מינימלית של מושבים בכל טיסה במהרה. עם התקרבות מועד הטיסה המחירים עולים, ייתכן מצב בו תבחנו את מחירי הטיסות יום אחר יום ותגלו פערים של עשרות דולרים וגם מאות דולרים במחיר.

קיימת אפשרות לרכוש כרטיסי טיסה מוזלים ברגע האחרון אך הדבר מחייב אתכם בהתמודדות עם תחושת אי וודאות, איש לא יוכל להבטיח כי אכן יהיו מושבים פנויים בטיסה. טיסות ישירות ליעדים פופולריים מומלץ יהיה להקדים להזמין, עם כל יום שעובר ללא הזמנה מצדכם סביר כי המחיר הסופי אותו תשלמו יהיה גבוה יותר.

באיזו מחלקה כדאי לטוס?

הנוסעים הטסים במחלקה ראשונה או מחלקת עסקים יתבקשו לשלם הרבה יותר בעבור כרטיס הטיסה שלהם. טיסות במחלקת תיירים תהיינה זולות יותר. אל המחיר היקר אותו תתבקשו לשלם מתלווים אוכל טוב יותר, שירות מהיר ובעיקר, מושבים מרווחים ונוחים יותר. כאשר עומדות על הפרק טיסות ארוכות הבחירה המחלקת עסקים משפרת משמעותית את תנאי הטיסה, אם תהיה זו טיסה ישירה לארצות הברית המושבים במחלקת עסקים יאפשרו לכם להעביר את הטיסה כולה בשינה. יחד עם זאת, כאשר מדובר בטיסות קצרות לאירופה כדאי לוודא מהם ההבדלים בין טיסה במחלקת עסקים לבין טיסה במחלקה רגילה, לא תמיד הפערים במחירים מוצדקים.