שני אחים, טייסי מטוס קל, עברו היום חוויה מצמררת שבנס הסתיימה בטוב: השניים התנגשו במטוסם בלהקת חסידות. שני הטייסים מטופלים כעת ברמב"ם

כלים

אחד הטייסים, שביקש בשלב זה להישאר בעילום שם סיפר: "אני בן 45, מתגורר בארה"ב, אחי בן 41, מתגורר בישראל. שנינו בעלי רישיון טיס. רצינו לטוס מהרצלייה לחיפה לפגישה. טסנו במטוס שאותו בונים לבד, בשם RV8, שאותו אחי בנה. זה מטוס לאווירובטיקה. מאוד מהיר. מעל הכפר פרדיס, הבחנו בחסידות, להקה גדולה שהייתה מפוזרת. מאחר שאנו טסנו במהירות של 300 קמ"ש, והן טסו במהירות גובהה מולנו, ההתנגשות הייתה בלתי נמנעת, למרות שניסינו להתחמק. חסידה פגעה לנו בחופה וריסקה אותה לחלוטין ונפגענו מרסיסים בפנים. גם מערכת הקשר שלנו התרסקה ולא יכולנו לדווח, אבל הפעלנו את מערכת החירום שמשדרת אות מצוקה לפקחים האוויריים. החלטנו להמשיך לטוס – אני ישבתי מאחורי אחי וניקיתי לו כל הזמן את הדם מהפנים כדי שיראה את הדרך....מעל חיפה אחי הצליח לשלוח SMS למגדל הפיקוח שאומר שאנו נוחתים נחיתת חירום. וברוך השם הצלחנו".

אבי המשפחה, ראובן, שהגיע לבית החולים אומר שהיה נס והוא מאמין שאם המשפחה, שהלכה לעולמה לפני שלוש שנים שמרה על שני האחים מלמעלה: "הבן סיפר לי ששנייה לפני שהחסידה פגעה במטוס הוא אמר לאח השני – "עוד מעט נראה את הקבר של אמא מלמעלה (האם קבורה בחיפה)", אני מאמין שהאמא שמרה עליהם מהתרסקות".

אחרי בירור בחדר הלם במחלקה לרפואה דחופה ברמב"ם עלה שמצב האחים הטייסים קל או כדברי אחד הרופאים: "מצבם טוב בהרבה ממצב החסידה".