נשים עזבו בזעם את האולם בכנס "עיר ידידותית לנשים" שנערך היום באשדוד כאשר יו"ר השלטון המקומי שלמה בוחבוט אמר: "הדליקו את האור, שנראה את הנשים היפות". האמירה הסקסיסטית חוללה סערה. אורלי וילנאי בתגובה: "ביום בו יבקש מר בוחבוט לראות את הנשים החכמות נדע כי השגנו שוויון"

בכנס עיר ידידותית לנשים הארצי השני שנערך עכשיו באשדוד נוכחים למעלה מ 350 בכירים מתחום הפוליטיקה הארצית והמקומית, אנשי תקשורת ואקדמיה, אורחי כבוד מהארץ והעולם, יועצות לקידום מעמד האשה, ראשי ארגונים מובילים ושומעים חופשיים.

שלמה בוחבוט יו"ר השלטון המקומי אשר עלה לשאת דברים אמר טרם נאומו כי הוא מבקש להדליק את אורות האולם בכדי לראות את הנשים יפות הרבות. עוד הוסיף ואמר כי לדעתו יש לשנות את שם הכנס לכנס נשים יפות, וכי לכל עיר ידידותית לנשים בארץ ראוי לקרוא לה "עיר יפה" , באותו הרגע עזבו במחאה על האמירה הסקסיסטית נשים רבות את האולם תוך הפגנת זעם עמוק וקריאות בוז.

ד"ר יחיאל לסרי ראש העיר אשדוד אשר אמר: "הצלחנו לכנס ביחד דמויות וגופים מרכזיים בחברה הישראלית לכנס שמטרתו הפריה הדדית בצידה המעשי והישים של ראייה מגדרית. כנס זה הוא פוטנציאל למימוש שוויון בין המינים בערים."

בפאנל חברות כנסת שנערך בהובלת העיתונאית אורלי וילנאי פדרבוש השתתפו שבע חברות כנסת אשר התייחסו כולן להערתו הסקסיסטית של שלמה בוחבוט . אורלי וילנאי העירה בתגובה כי ביום בו יבקש מר בוחבוט לראות את הנשים החכמות נדע כי השגנו שוויון.

סגנית השר ח"כ גילה גמליאל אמרה: " נכון להיום קיים יש פער משמעותי בין הייצוג של נשים במדינות ocd, התהליך שמתקיים באשדוד אינו מובן מאליו, ראש העיר הד"ר יחיאל לסרי ביחד עם יועצת קידום מעמד האישה הגב' אתי אטיאס מובילים את אשדוד לכיוון הנכון. קימות מספר בעיות בנושא קידום מעמד האישה בערים האחת היא אי מתן תקציבאים. החוק כיום מחייב למנות יועצות ולא שום דבר מעבר. בעיה נוספת היא ישום החוקים שנחקקו. "

ח"כ נינו אבסדזה : אני מקווה שהצעת החוק שהכנתי בשת"פ עם ויצ"ו, המבקשת כי דיונים על אלימות נגד נשים בבית משפט יתנהלו מאחורי דלתיים סגורות, בשל רגישות העניין וכבוד האישה."

ח"כ יוליה שמאלוב ברקוביץ אמרה, למורת רוחן של פעילות פמיניסטיות רבות אשר קטעו את דבריה, " "המין החזק המין הנשי," נהיה בונטון להיות אם חד הורית. ברגע שיש שיוון בין המינים אין זכות קיום להרבה גופים. אני מחזיקה את דגל חיזוק ערכי המשפחה בישראל, שהלכו לאיבוד. יש הרבה נשים שחושבות שלא צריך גבר ולא צריך משפחה כיוון שהיא "חולה רעה" ועל כן מעודדת נשים לעשות ילד מחוץ לנישואים. זו ראיה אגואיסטית כלפי הילד לגדול ללא אבא מבחירת האם."

ח"כ ציפי חוטובלי יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה קראה לנשים צעירות להצטרף לפוליטיקה. ויכוח ניצת בין ח"כ ציפי חוטובלי לח"כ רונית תירוש באשר לחוק הכרה בהוצאות מטפלת לצורכי מס .

ח"כ תירוש טענה כי חוק זה יוכל להביא לשוויון אמיתי שהרי לא יתכן כי כיסא עור יוכר לצורכי ניקוי מס אולם מעון לא. ח"כ ציפי חוטובלי טענה מאידך כי: הצעת חוק זו לא תקדם אותנו לשום מקום, וזאת לאור העובדה כי 70% מהנשים בישראל מרוויחות פחות משכר מינימום וכי חוק זה למעשה יבטל את הסיכוי לחוק חינוך חינם ויום לימודים ארוך.

ח"כ פאינה קישנבאום אמרה כי לאור הפאנל היא תבקש להציע הצעת חוק אשר תבטל את האפליה הקיימת כיום בקידום נשים במקומות עבודה בעקבות חופשות לידה וכן רמה של השכלה וניסיון ניהולי. "אציע חוק המאפשר קבלת וותק לנשים בסרגל זמנים קצר יותר מגבר בעקבות חופשת לידה וכך נצבור וותק וניסיון ".

ח"כ זהבה גלאון: "אנו שוכחים שעברנו כברת דרך רבה לשוויון , אבל המצב לא משקף את מצבן של מרבית הנשים בישראל, נשים עדיין עניות מרווחיות שליש משכר גברים ,נרצחות על רקע היותן נשים ולכן שבאים לעיר כמו אשדוד צריך לקחת בחשבון את הידע המגדרי שנצבר, אין טעם לעלות את גיל הפרישה שאין שוויון בפועל יש להתייחס לצרכים המיוחדים של נשים בכל התחומים ולכן היעד של כולנו - כנשים, מתחיל ונגמר במילה אחת כסף, שיקצו משאבים לטובת צרכי נשים בערים זו תהיה עיר ידידותית לנשים."

ח"כ ד"ר רחל אדטו: "אם הנושא הספציפי לקידום נשים בו אנו רוצות לעסוק נכון וחשוב לא באמת משנה מי יוביל אישה או גבר, אני מטילה ספק בנושא הכוח הנשי, יש להמשיך את העשייה למען נשים ללא קשר ספציפי למגדר."

מטרת כנס עיר ידידותית לנשים השני הינו להעלות את המודעות לנחיצות הראיה המגדרית (ג'נדר מינן סרטרימינג) בערי ישראל תוך מתן דגש על חשיבות הקצאת תקציבים עירוניים ליועצות לקידום מעמד האישה.

בשל הטמעת הליך ראיה מגדרית בערים השונות ניתן להכניס נשים רבות יותר למעגלי השכלה, התעסוקה, הפוליטיקה, התרבות , החינוך והספורט. ובעקבות זאת תוכל להתקיים פריחה של אותם תחומים תוך חיזוק משמעותי לכלכלת המדינה והתנאי המחיה של אזרחיה

הכנס, התקיים בהובלת יועצת ראש עיריית אשדוד לקידום מעמד האישה אתי אטיאס יוזמת הכנס, בשיתוף שדולת הנשים, מרכז השלטון המקומי, הרשות לקידום מעמד האישה ובחסותה האקדמית של מרכז דפנה- אוניברסיטת בר- אילן.

כיום נשים מהוות היום מעל 51% מתושבות הערים בעולם. ובעתיד צפוי מספרם לעלות בעקבות ילודה רבה יותר של נשים וממוצע אורך חיים אורך יותר מזה של הגברים.  האיחוד האירופי כבר אמץ את עקרונות הג'נדר מינסטרימינג אשר הוכיחו שיפור בכלכלת מדינות ומעמדן של נשים בהן .