טרנד הרכבים החשמליים תופס תאוצה בבלגיה ובימים אלו כבר ניתן לראות ברחובות בריסל נקודות הטענה ראשונות המציעות תדלוק חשמלי לרכבים המתאימים.

כלים

את הכותרות בבלגיה תפסה חברת אלקטרה-סאן, המתקינה מערכות אנרגיה סולרית, כשהקימה בעיר גקובנדונק את תחנת התידלוק החשמלית הראשונה בעולם שפועלת באמצעות אנרגית השמש.

יחד איתה, השחקן המפתיע בתחום הוא דווקא "מקדולנדס בלגיה". השבוע השיקה רשת ההמבורגרים הגדולה בעולם, בסניפה בעיר מאסמכלן שירות Mc-Charge ציבורי לכלי רכב חשמליים בבלגיה. מקדונלדס מדווחת כי היא תפעל להקים שירות מהסוג הזה בכל סניפיה בבלגיה.

חברת הדלק המקומית "טוטל" הודיעה כי במהלך המחצית הראשונה של שנת 2010 היא תקים נקודות להטענה מהירה כדי לשרת את כלי הרכב החשמליים הראשונים שינועו בכבישים. המסופים ימוקמו בתחנות הדלק באזורי הערים בריסל, אנטוורפן ונאמן. משך כל טעינה יהיה כשלושים דקות. טוטל בלגיה מציעה מערכת של כרטיסים לתשלום הניתנים להשגה בחנויותיה.

פעילות זו משתלבת במאמץ הבלגי לתפוס מקום מרכזי במהפיכה החשמלית העוברת על עולם הרכב ובכוונת הממשל הפלמי בבלגיה לצאת בשורה של ניסויים בקנה מידה רחב אשר יבחנו את השימוש בכלי רכב חשמליים ואת השפעתם על מאפיינים תחבורתיים ואחרים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS