ועדת הפנים דורשת ממשרד האוצר להגדיל את תקציב הרשות לשיקום האסיר: "הגדלת התקציב הינה השקעה מזערית שתניב רווח עצום הן לקופת המדינה והן לחברה הישראלית." במהלך הועדה הציג מנכ"ל הרשות לשיקום האסיר, ד"ר חיים איילון, את המצוקה התקציבית בה נתונה הרשות, אשר גוררת אחריה השלכות חברתיות קשות. בין המצוקות שציין ד"ר איילון: בעקבות המחסור בתקציב ראוי, הרשות לשיקום האסיר אינה יכולה לספק מענה הולם למרבית האסירים המשוחררים במרבית הישובים ברחבי הארץ, ונכון להיום מטפלת רק ב-כ-16% מהישובים בישראל- עובדה התורמת לקטיעת הרצף הטיפולי של תהליך שיקום, אשר החל בכלא.

קרא עוד...

11 שופטי בג" צ יידרשו להכריע מחר- האם חוק האזרחיות הוא חוק גזעני או דמוקרטי? מחר, יום שלישי ה- 2.3.2010, בשעה 10:00, יקיים בג"ץ דיון בעתירות לפסילת חוק האזרחות, הפעם בפני הרכב מורחב של 11 שופטים. בדיון יידונו גם בקשות הצטרפות של ארבע עמותות ימין, המדגישות את השיקולים הדמוגרפיים שמאחורי החוק ה"זמני"

קרא עוד...

דוח הביניים של הוועדה לבחינת מדיניות התעסוקה בישראל: יש למנות ממונה על עבודה והון אנושי במשרד התמ"ת. היום הגישה את מסקנותיה הוועדה לבחינת מדיניות התעסוקה בישראל הוקמה בחודש אוגוסט 2009, על פי החלטת שר התעשייה, המסחר והתעסוקה בנימין (פואד) בן אליעזר, ובראשה עמד המשנה לנגיד בנק ישראל, פרופ' צבי אקשטיין. דוח הביניים המציג את התוצאות המשותפות של שניים מצוותי הוועדה הוא פרי עבודה משותפת של נציגי משרד התמ"ת, משרד האוצר, משרד המשפטים, ההסתדרות, התאחדות התעשיינים, בנק ישראל, המועצה הלאומית לכלכלה וכן מומחים שונים בתחומי התעסוקה במשק הישראלי.

קרא עוד...

חוסר ארגון בישראל בנושא רישום מצב מיגון מבנים קיימים; המדינה אינה מקיימת דיאלוג עם האקדמיה העוסקת בפיתוח; צורך ממשי ודחוף במיגון מבנים קיימים. בעקבות רעידות האדמה בצ'ילה, באפגניסטן ובפקיסטן ב- 24 שעות האחרונות, אומר ד"ר יורי ריבקוב מהמחלקה להנדסה אזרחית במרכז האוניברסיטאי אריאל בשומרון, מומחה לחיזוק מבנים קיימים למיגון מפני רעידות אדמה: "רעידות האדמה ביממה האחרונה ברחבי העולם מעידות כי קיים צורך ממשי ודחוף בחיזוק מבנים שהוקמו בישראל לפני 1980.

קרא עוד...

"רשתות השיווק מציבות ממתקים במדפים הנמוכים כדי לפתות את הילדים". חג הפסח קרב והיסטריית הקניות כבר כאן, בעודכם מתכננים את ארוחת החג כדאי לעצור רגע ולעשות חושבים. לרוב מדובר בלא מעט משאבים שיכולים להיחסך – הן מבחינה כלכלית והן מבחינת זמן ואנרגיות. מיקי לב, לשעבר סמנכ"ל התפעול בריבוע הכחול וכיום מנכ"ל משותף בחברת "store+" – מרכז ידע קמעונאי, ליקט מספר טיפים לצרכן החכם.
קרא עוד...

בתביעה שהוגשה לבית המשפט בתל אביב, נטען כי אישה המתמחה ב"עוקץ" של גברים אמידים הצליחה לגרום לגבר ישראלי החי בחו"ל לשלם לה מאות אלפי שקלים בטוענות שווא והצהרות אהבה פיקטיביות. במסגרת פסק הדין שניתן השבוע תשלם האשה לגבר 600,000 ₪ פיצויים.

קרא עוד...

החלטתם על נישואים פתוחים? זה יכול להיגמר בגירושין סגורים. נישואים פתוחים, או עצימת עין מכוונת תוך התעלמות מבגידה, אולי קיימים בחברה הישראלית, אך אינם מוכרים בהלכה היהודית. לפי ההלכה, העבירה החמורה ביותר הקיימת במסגרת הנישואים הוא כאשר אשת איש מקיימת יחסים אינטימיים (ובלשון מקצועית - יחסי אישות) עם גבר אחר.

קרא עוד...