ראש עיריית אשקלון במכתב לממשלה לקראת סיכום הדיון וההצבעה על דחיית התקנת הסולקנים בתחנות הכוח: "חיפוי על כשלי משרד האוצר חשוב לכם יותר מאשר בריאות תושבי אשקלון". מחקר של ד"ר מיכאל גדלביץ' קובע, כי מאז הפעלת תחנת הכוח רוטנברג נרשמה עלייה בין 5% ל-7% במספר הפניות לחדר המיון כתוצאה מבעיות נשימתיות שגורמות למחלות ריאות ומחלות לב, דבר שהגביר את העומס על בית החולים

כלים
לקראת סיום הדיון וההצבעה ביום ראשון בישיבת הממשלה על הצעת האוצר לדחות את התקנת הסולקנים בתחנות הכוח של חברת החשמל, פנה בני וקנין, ראש עיריית אשקלון, במכתב חריף לשרי הממשלה. במכתבו מאשים וקנין את משרד האוצר ואת הממשלה בסדרת כשלים, בהם ניהול כושל של ההתנהלות הפיננסית של חברת החשמל, מניעת קידום תכנית החירום של חברת החשמל בשל עיכובים בהפעלת הרפורמה בחברה והטלת חסמים על כניסת יצרני חשמל פרטיים בגז ובאנרגיות מתחדשות. "לו היו נמנעים כל העיכובים הללו", אומר וקנין, "לא היה צורך בדחיית הקמת הסולקנים". לדבריו, "אין לי ברירה אלא להסיק, כי חיפוי על כשלי משרד האוצר בניהול הפיננסי של חברת החשמל חשוב יותר מאשר בריאותם של תושבי אשקלון והיישובים מסביב".

לדברי וקנין במכתבו, רבע מיליון תושבי אשקלון והסביבה עתידים לשלם על תכנית הפיתוח של חברת החשמל פעמיים, באמצעות העלאת תעריפי החשמל ובאמצעות פגיעה בבריאות, אבדן ימי עבודה ותשלום עבור טיפולים רפואיים ותרופות.

וקנין אף מתייחס לסגירת חדר המיון בבית החולים ברזילי שבאשקלון לפני מספר שבועות. הוא מצטט מחקר של ד"ר מיכאל גדלביץ', שקובע, כי מאז הפעלת תחנת הכוח רוטנברג נרשמה עלייה בין 5% ל-7% במספר הפניות לחדר המיון כתוצאה מבעיות נשימתיות שגורמות למחלות ריאות ומחלות לב, דבר שהגביר את העומס על בית החולים. לדבריו, בעקבות סגירת חדר המיון בברזילי, "החולים הופנו לבית החולים קפלן ברחובות, אולם גם חדר המיון של קפלן נסגר כתוצאה מעומס. אוכלוסיה של קרוב לחצי מיליון תושבים נותרה ללא פיתרון רפואה דחופה ואשפוז במרחק סביר ממקום מגוריה. אי התקנת הסולקנים תביא לקיבוע מצב בלתי נסבל זה לשלוש שנים נוספות."

בנוסף, מתייחס וקנין במכתבו לדרישת האוצר לבטל את הצווים האישיים נגד ראשי חברת החשמל שהוציא השר להגנת הסביבה: "השר להגנת הסביבה, כך נדמה, הוא אחד השרים הבודדים בממשלה, שמבין את ההשלכות הנוראיות של הצעת ההחלטה של משרד האוצר ופועל במסגרת תפקידו וסמכויותיו לרווחת התושבים, בעוד משרד האוצר מסתתר מאחורי "המספרים"."

וקנין מסכם ואומר, כי "לא נסכים לשמש בתור הקרבנות ובני הערובה של מדיניות אזלת היד של משרד האוצר בשם רפורמה בחברת החשמל אותה מנסה האוצר לקדם על גב התושבים!"

המכתב נשלח לכל שרי הממשלה וכן למנכ"ל משרד ראש הממשלה, למנכ"לי משרדי האוצר והתשתיות, ליו"ר ולמנכ"ל חברת החשמל וכן לראשי הרשויות החברות באיגוד ערים לאיכות הסביבה נפת אשקלון, שוקנין עומד בראשו.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS