ביום שני בבוקר ידון בג"צ בעתירה שהגישו עיריית אשקלון וועד ההורים המרכזי של העיר לחייב את המדינה להשלים את הצבת המיגוניות במוסדות החינוך בעיר. לטענת העותרים, בזמן עופרת יצוקה החלה הצבת מיגוניות במוסדות החינוך בעיר אולם מייד לאחר סיום המבצע נפסקה הצבת המיגוניות ולא חודשה למרות הבטחה מפורשת של סגן שר הביטחון, מתן וילנאי להשלים את הצבת המיגוניות

כלים

לקראת הדיון הגישה השבוע המדינה את תגובתה לתביעה ועל פיה היא מתנגדת להמשך הצבת המיגוניות במוסדות החינוך בעיר. עו"ד עופר שפיר, המייצג את העותרים, מותח ביקורת חריפה על תגובת המדינה: לבג"צ "התגובה מביישת ולוקה בסתירות פנימיות. אמנם, המדינה מתכחשת להבטחה מפורשת שנתנה אבל עובדה היא שהמדינה עצמה החלה בהצבת המיגוניות " אומר עו"ד שפיר. "המדינה טוענת שלא הייתה התחייבות מעולם ושלא הוקצה התקציב לנושא זה אך יחד עם זאת המדינה עצמה כבר השלימה 40% מהפרויקט שעכשיו היא מתכחשת לו" מוסיף עו"ד שפיר.

עוד תוקף עו"ד שפיר את תגובת המדינה בעניין התחייבותה למגן את הישובים שמרחקם עד 7 ק"מ מהגבול עם רצועת עזה: "כנראה שהקסאם לא מבין מה משמעות מרחק של 7 ק"מ, עובדה שבזמן עופרת יצוקה נחתו באשקלון עשרות טילים" הוא אומר. "כמות הטילים הפוטנציאלית היא לא רק פונקציה של מרחק אלא גם של אטרקטיביות היעד והעובדות הן ברורות – באשקלון התפוצצו עשרות טילים והיא מהווה יעד אטרקטיבי לירי שכזה" מוסיף עו"ד שפיר.

גם ראש עיריית אשקלון ,בני וקנין, התייחס לתגובת המדינה. " הצבת המיגוניות כבר החלה, כך שאין מחלוקת לגבי הצורך בהם". לטענה על מחסור בתקציב אומר וקנין: " הממשלה שהייתה מוכנה להוציא 130 מליון ₪ על פינוי קברים עתיקים מסרבת עכשיו לאשר 20 מליון ₪ כדי להגן על החיים"