עקב ההסלמה במצב הביטחוני לא יתקיימו ביום א' הלימודים באשקלון, כמו גם באשדוד, גן יבנה, קרית מלאכי ובאר שבע. ההסלמה החלה לתפוס תאוצה לאחר שגם לעבר אשקלון נורו 2 טילי גראד שהתפוצצו בשעה 20.00 באשקלון וגרמו לנזקי רכוש בדירות סמוכות למקום נפילה. כמו כן נפצעו שני בני אדם מרסיסים אחד קל השני בינוני

במהלך הערב, הורה ראש העיר אשקלון בני וקנין שלא לקיים לימודים ולקיים מיידית הערכת מצב במטה החירום בעירייה. הדיון התקיים בהשתתפות כל ראשי המכלולים בעירייה, בראשותו של הממונה על הביטחון, ממלא מקום ראש העיר שלמה כהן.

כהן פתח ואמר כי "אנו נערכים להסלמה ומקיימים נוהלי חירות בשיטה המחמירה ועל כל ראשי ה מכלולים להיות ערוכים לכל קריאה בהתאם למצב". כהן הורה על פתיחת מרכז המידע שיתגבר את מערך מוקד 106, לטובת התושבים.

שולמית מימון מנהלת אגף הרווחה עדכנה כי אנשי מס רכוש הגיעו כבר במוצאי שבת וערכו סיור ראשוני לאמוד הנזקים. מימון "הם הודיעו כי ביום א' יגיעו ויבחנו את כל הנזקים שנגרמו לדירות"

נציג המשטרה דיווח על העלאה בכוננות ועל היערכות ופריסה מלאה של שוטרי אשקלון. נציג פיקוד העורף, אל"מ יעקב עמר דיווח כי על פי הנחיות פיקוד העורף אין לקיים אירועים מעל 500 איש לא בשטחים פתוחים ולא בשטחים סגורים "יש להימנע מהתקהלויות ולהיות צמודים למרחבים מוגנים וכמובן לא יתקיימו לימודים"

וקנין "בעת הזאת מאוד חשוב לשמור על קור רוח ובעיקר והכי חשוב לשמור על כללי הבטיחות חייבים להיות בקרבת מחסה מוגן אם נמצאים במקום פתוח לשכב על הרצפה. מקיימים קשר רציף עם הצבא ונעדכן כל הזמן בכלי התקשורת בהתאם לצורך".