כלים

תנועה פוליטית חדשה, "אשכול". הוקמה על ידי צעירים וצעירות דתיים וחילונים ודוגלת ביצירת זהות ישראלית משותפת לכלל הפלגים היהודים בארץ. באמנת התנועה נכתב שחבריה מבקשים להפגיש את גווניו השונים של העם היהודי כדי ללמוד זה ומזה ולהקים ביחד מיזמים מעשיים בחברה הישראלית

tiyulpesahאמיר רובין, חבר באשכול מספר: "הצטרפתי לאשכול אחרי שהבנתי שאינני מכיר באמת את העם שלי. אני קורא בחדשות על הקפאת הבנייה בשטחים או על חקירת ארגוני השמאל, אבל אני לא מכיר את האנשים שמאחורי הכותרות. רק את אלו שחושבים כמוני. אשכול נותנת לי הזדמנות להיחשף לאחרים".

באתר האינטרנט של "אשכול" ניתן להיחשף לדיונים בין אנשי ימין ושמאל, כמו הרב יצחק לוי וד"ר רות קלדרון. ניתן גם לקרוא על סיור שנערך בחיפה עם רב העיר, הרב שאר יישוב, וא.ב יהושע. חידוש נוסף היה במייל התפוצה האחרון שנשלח מאתר: פורסמו בו אירועים של עמותת השמאל בירושלים, "עיר עמים", וגם של עמותת הימין, "עיר דוד".

חברי התנועה לא עוסקים רק בפוליטיקה הגבוהה, אלא גם גם משתפים אחד את השני בעולם התרבותי השונה שלהם. באתר האינטרנט מציגים חברי אשכול דילמות אישיות של חיי היום יום, כמו למשל התלבטות לגבי הנחת תפילין, או ההתמודדות עם טרגדיות משפחתיות.