באשדוד החליטו להילחם בתאונות הדרכים בכל הכוח. רק לאחרונה הסתיים הפרויקט המיוחד של ערוץ 10 ועיריית אשדוד המכונה "שטח סטרילי" שהביא לירידה ב-40% במספר תאונות הדרכים במהלך החודש בו נערך באזור, זאת בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כעת, מתכוונים לחולל שינוי גם במערכת החינוך בעיר

כלים

בימים האחרונים, עלתה יוזמה חדשה הקשורה למערכת החינוך - הגברת המודעות לנהיגה ואלכוהול בקרב בני נוער רגע לפני שהם מתחילים ללמוד נהיגה ועולים על ההגה. את היוזמה מובילים יחדיו מנהל בית הספר התיכון מקיף ה' באשדוד מר יעקב לוי וראש משרד עוה"ד לדיני תעבורה - סבן ושות' עו"ד צורי סבן, כחלק מהפעילות השוטפת של בית הספר התיכון במלחמה בתאונות הדרכים.

במסגרת שיתוף הפעולה, בתחילת שנת הלימודים הקרובה ביום שישי ה- 3/9 ירצה עוה"ד סבן בפני מאות בני נוער, תלמידי שכבת י"ב, אודות אחריות ונהיגה, השפעות האלכוהול על הנהג, עונשים בחוק, חובות וזכויות בחוק של הנהג החדש ויציג עשרות מקרים בהם היו מעורבים נהגים צעירים בתאונות דרכים קטלניות שהסתיימו באסון.

לדבריו של מר יעקב לוי "אנו רואים בפעילות זו כדבר המשמעותי ביותר שאנו עושים בעידן בו האלימות מצויה בכל מקום. אנחנו נמצאים במלחמה אמיתית בתאונות הדרכים וככל שנשכיל להתגייס מהר יותר באופן מערכתי ולגייס את כל הכוחות הדרושים אנחנו נצליח למגר ולנצח במערכה הזו ובכך להציל מאות ועשרות אלפי קורבנות צעירים שלצערי הרב מצליחים להרוס משפחות רבות בכל רחבי המדינה. אני מאמין כי בידנו יש באמת את הכוח להפסיק את ההרג הרב והאסון שפוקד אותנו כחברה מידי יום ביומו".

עוה"ד צורי סבן מוסיף כי: "אין זה מספיק להילחם בתאונות הדרכים באמצעות מערכי הסברה ופרויקטים מתוקשרים. יש צורך לטפל בתופעה מן השורש על מנת להוקיע אותה מהחברה שלנו. הכל מתחיל בחינוך ובסובלנות המגיעים מהבית ועל אחת כמה וכמה ממערכת החינוך. ועל כן מן הראוי שמשרד החינוך יקצה משאבים נוספים ללימודי זהירות בדרכים ולימודי דיני תעבורה על מנת להשריש בבני הנוער כבר בגיל צעיר את חוקי התנועה, בדומה למספר מדינות מתוקנות ברחבי אירופה. אני סבור כי בכך נוכל להציל לא מעט חיי אדם יקרים ומברך על היוזמה הכה חשובה הזו".

בתוך כך, במהלך חודש נובמבר הקרוב, במסגרת הלימודים, יערך בבית הספר התיכון מקיף ה' חודש בטיחות בדרכים שיכלול הרצאות, הסברים, שיעורים ועוד כל זאת במטרה למגר את תופעת תאונות הדרכים לא רק ספציפית בעיר אשדוד אלא בכל רחבי הארץ.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS