סוסים, טווסים, פרחים ושלל עיטורים בטכניקות אריגה וצביעה מסורתיות בתערוכה חדשה של שנקר ושגרירות תאילנד בה יוצגו פריטים ייחודיים מאוסף פרטי של ד"ר אנוצ'ה טיראקנונט - מומחה לטקסטיל תאילנדי מסורתי ויועץ למוזיאון הטקסטיל של סיריקיט מלכת תאילנד

כלים

תערוכת "מורשת ארוגה" | טקסטיל ארוג ידנית מתאילנד | 27/11-20/12 | ימים א-ה 16:00-20:00 | גלריה לורבר – שנקר (בנין מיטשל) רח' ידע-עם 8, רמת-גן פתוח לציבור

אירוע פתיחה: 27/11/14 בשעה 19:00

לאריגה התאילנדית שמור מקום של כבוד במסורת התאילנדית ובאופנה המקומית ובחשיבות שימור מסורות עתיקות. למרות שרבים מהתאילנדים אימצו זה מכבר את סגנון הלבוש המערבי, טקסטילים ארוגים או מעוטרים ביד ממשיכים למלא מקום מרכזי בתרבות ובחיי היומיום של המדינה.

רבים מתושבי המדינה בוחרים להשתמש בטקסטילים המסורתיים הן עבור פריטי לבוש והן לעיצוב פנים של בתיהם ואורגים צעירים שואבים ממסורת האריגה התאילנדית השראה משמעותית ומפתחים מהם עיצובים חדשים תוך שימוש בטכניקות ומיומנויות עתיקות.

"התערוכה "מורשת ארוגה" מציגה אוסף טקסטילים מסורתיים של קבוצות אתניות שונות מרחבי תאילנד, שנוצרו במהלך 100 השנים האחרונות. הם נבדלים בטכניקות, חומרים ומוטיבים, ומשקפים זהות חברתית, דתית, רוחנית, היסטורית ואישית." מסבירה ד"ר קטיה אויכרמן, ראש המחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר.

הפריטים הייחודיים הם חלק מאוסף פרטי של ד"ר אנוצ'ה טיראקנונט - מומחה לטקסטיל תאילנדי מסורתי ויועץ למוזיאון הטקסטיל של המלכה סיריקיט - והם מאפשרים להתוודע למארג עשיר של עיצובים, טכניקות, חומרים וצבעים.

התערוכה מאפשרת להיחשף לשילובים מורכבים להפליא של טכניקות אריגה וצביעה הכוללים ארג בד, שימוש בחוטים שזורים, אריגת ערב או שתי נוסף המשכי או קטוע, ברוקד, ושימוש בצביעת חסימה/מאדמי (Mudmee) או רזיזסט.

"מורשת ארוגה" | טקסטיל ארוג ידנית מתאילנד | 27/11-20/12/2014 | א-ה 16:00-20:00 גלריה לורבר – שנקר (בנין מיטשל) רח' ידע-עם 8, רמת-גן פתוח לציבור

ארוע פתיחה: 27/11/14 בשעה 19:00

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS