כלים

אפליקציית MayDay Lite לאייפון פותחה על ידי מידד פריינטא, מהנדס חלל ומנכ"ל חברת SPACECIALIST, לאור חוויה לא נעימה שעבר. במהלך נסיעה רגילה, הבחין מידד בתאונת דרכים בצד הדרך, אך מכיוון שהיה אמבולנס במקום וסיוע הוגש לפצועים בחר שלא לעצור ולהמשיך בנסיעה. מאוחר יותר באותו יום, ולאחר ארבע שעות בהן לא הצליחו הוא ובני משפחתו לאתר את אחיו הצעיר, הבין מידד שהוא היה בין הפצועים בתאונה שלידה הוא חלף

המשתמש  באפליקציה מתבקש להגדיר רשימה של עד חמישה כתובות דואל אליהם הוא רוצה שתשלח הודעה. מהרגע שהאפליקציה מופעלת, היא דוגמת את מדידי התאוצה וה-GPS המובנים במכשיר האייפון ובעזרת אלגוריתם פשוט אך אפקטיבי, מזהה אינדיקציות אופייניות לתאונה ללא חשש להפעלות שווא.

ברגע שזוהה אירוע המתפרש שתאונה, האפליקציה מפעילה אזעקה למשך כדקה, שבמהלכה ניתן לבטל את הדיווח האוטומטי. בסיום הדקה נשלחת הודעה שנוסחה מראש (אפשר לשנות את הניסוח) לכתובות הדואל שהוגדרו/

המיקום שנשלח מתקבל כקישור לתוכנות מפות שמאפשר בקליק אחד לראות בדיוק את המיקום שממנו התקבל הדיווח ולשלוח עזרה וסיוע אם נדרש.

התוכנה מתאימה לכל מי שנמצא הרבה שעות בנהיגה, לרוכבי אופניים ואופנועים, להורים לנהגים צעירים ולאנשים שנוהגים בחוץ לארץ. בעתיד תצא גרסה שתאפשר משלוח SMS   במקביל להודעות דואל.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS