אנו בטוח שכבר שמעתם מספר פעמים במהלך חייכם את המשפטים המרגיזים האלה "בחיים אל ייצא ממך משהו", "אתה אפס, כלומניק, כל החיים תהיה מובטל", "אתה לא יכול, אבל תראה את הילד של השכנים איך הוא מצליח" או את המשפט שבאמת הכי מעצבן "זה לא בשבילך, אתה לא בנוי לזה, אתה לא מסוגל"...

altהמשפטים שליליים האלה, האמירות הבלתי מבוססות שנאמרות בדרך כלל על ידי בני משפחה, מורים, בוסים וכאלה שאתם חושבים שהם החברים הכי טובים שלכם גורמים נזק עצום!

מדובר באמונות ורעיונות שאין להם בסיס ושמץ של אמת אבל כשטוחנים משהו דק דק, וחוזרים על אותם אמירות עשרות-מאות ואלפי פעמים לאורך החיים, אנשים נכנעים לאמירות הללו ובסופו של דבר לא מצליחים ליישם את יעודם... כי בעצם אין להם ייעוד ואין להם משאלות כי אמרו להם כל החיים שהם לא מסוגלים.

אתם בטח מכירים את נהג המונית שהבן שלו גם נהג מונית, את עובד הבנאי שגם הבן שלו יהיה טייח או עובד על פיגומים או את מחלקת התה או מנקה הרחובות שגם בלי לרצות הילדים שלהם יקבלו עתיד דומה.

חשוב לי להדגיש שאין לי שום דבר נגד אותם בעלי מקצועות ואנשים שהזכרתי. חלקם עובדים קשה מאד בשביל הפרנסה וברור לי שהם עובדים יותר מידי קשה בעבור פחות מידי כסף. ואני אומר למה שהבן של נהג המונית לא יהיה טייס או אסטרונאוט? ולמה שהבן של הבנאי לא יהיה אדריכל/מעצב/קבלן או יזם ולמה שהבת של מחלקת התה לא תהיה מנהלת של רשת או חברה מצליחה?

רוב האנשים בבסיסם חושבים מחשבות חיוביות – הם רוצים להצליח בעבודה, להצליח בעסקים הפרטיים שלהם וחולמים לזכות בטוטו/לזכות בלוטו ולהרוויח מיליונים, אבל הרצון שלהם לא באמת יוביל אותם להגשמת החלום או המטרה שלהם כי הם לא באמת מאמינים שהם יצליחו ולא מאמינים בדרך שלהם – למה ? הסיבה שאותם אנשים שרוצים חיים טובים יותר ורוצים להצליח אינם מסוגלים להגשים את ייעודם נעוצה בעובדה שהם לא מאמינים שזה ניתן ליישום ולא מאמינים שזה יקרה להם.

למה? כי אותם אנשים תקועים בדעות הקדומות, תקועים עם האמירות המשפילות והמזלזלות שהטיחו בהם כל חייהם ובעצם האמונות שאמרו עליהם בסופו של דבר מגשימות את עצמן והם נשארים כלומניקים, חסרי יכולת וללא הצלחה.

אני בטוח שכל אחד ואחת שקוראים את המאמר הזה חושבים כרגע על המשפחה שלהם ועל כמה הם אוהבים את ההורים-הילדים והסובבים אותם ועד כמה הם מוכנים לעבוד קשה כדי להביא עוד הכנסה הביתה, אפילו במחיר של לעבוד שעות נוספות עד צאת הנשמה כדי שלילדים שלהם יהיה יותר טוב, יהיו להם נעליים חדשות וילקוט מודרני לבית הספר.

אני משוכנע שהמשפחה שלכם חשובה לכם אבל התפיסה לפיה אתם צריכים לעבוד כל כך קשה בשביל להרוויח עוד קצת כסף מכשילה אתכם בסופו של תהליך ואתם מחמיצים את המשפחה שלכם וכמעט ולא מכירים אותם כי האמונות שלכם מנצחות את הרצונות שלכם.

הנה ההסבר שלי ותחשבו על זה טוב טוב. המחשבה וההרגל שאים תעבדו עוד כמה שעות טובות כל יום ועוד כמה עשרות שעות בכל חודש תרוויחו יותר כסף היא לא ממש נכונה. אולי תרוויחו קצת יותר אבל זה לא יפתור את המחסור הבסיסי שלכם לכסף ולא ישחרר אתכם ממעגל הדעות הקדומת, האמירות הכוללניות ואת המחסור הבסיסי שלכם לכסף.

אם אתם רוצים להרוויח את ההצלחה שלכם, להרוויח הרבה יותר כסף ולהגדיל את איכות החיים שלכם ושל המשפחה שלכם תחשבו על היום ועל מחר בבוקר אבל בעיקר תחשבו על עצמכם בעוד שנה ובעוד כמה שנים מהיום.

תלמדו להדחיק את הדעות הקדומות, את האמירות שכל החיים אמרו לכם שאתם לא תגיעו לשום דבר ואת החשיבה המקובעת שהורגלתם אליה ותחשבו על דרך אחרת.

בקורס סטארט אפ תלמדו להציב יעדים, לגבש מטרות, להבין שאתם יכולים ומסוגלים להקים עסק פרטי משלכם שבסופו של דבר יפתור לכם את הקשיים הכלכליים ויגשים את המשאלות שלכם. בקורס סטארט אפ תלמדו להציב יעדים ברורים ולהשיג אותם בדרך של תכנון, עשייה, אמונה, עשייה ואומץ.  זה הזמן להשתחרר מהרגלים מגונים ומאמונות לא מבוססות ולצאת לדרך עצמאית.

להרשמה לניוזלטר של אלי שביט  www.start-up.co.il

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS