אלימות במשפחה, כך מתברר, אינה מנת חלקם הבלעדית של זוגות הטרוסקסואלים. פרשת התעללות מזעזעת נחשפה בפני בית המשפט לענייני משפחה בתל אביב – ובמרכזה גבר צעיר שהפך לדבריו לקורבן להתעללות מינית מזעזעת וממושכת מצד בן זוגו המבוגר.

כלים

לדברי עו"ד עינבר לב, המייצגת את הצעיר, היחסים בין השניים הפכו לאלימים יותר ויותר עם השנים. רק לאחר שבן הזוג הצעיר לא יכול היה לשאת יותר את ההתעללות, הכריזו השניים על יחסים פתוחים – אך גם אז, היה הצעיר נופל לדבריו למתקפות זעם תקופתיות, ואלימות פיזית ומילולית מצד בן זוגו.

לאחרונה, לאחר שבני הזוג הביאו ילד לעולם, אותו הם מגדלים בהורות משותפת עם אמו, הבין האב הצעיר, שבנו הפעוט נחשף לסגנון חייו המיני האלים של בן זוגו המבוגר, והחליט לעשות מעשה – ולהפריד בין השניים.

בימים אלה נדונה בבית המשפט למשפחה תביעתו של בן הזוג הצעיר, למשמורת על הילד, ולהרחקתו של בן הזוג האלים מהפעוט. במסגרת התביעה פורטו התנהגויות מיניות קשות וחריגות שנעשו בנוכחות הפעוט הרך בשנים.

לטענת בן הזוג הצעיר, מערכת היחסים שניהל עם בן זוגו התאפיינה כבר בתחילתה בשליטתו המוחלטת של המבוגר, שניצל את העובדה כי הצעיר התאהב בו עד כלות. בתצהירו לבית המשפט, מתאר הצעיר כיצד הפך למעשה לגבר מוכה ולעבד מיני, שנלכד ברשת האלימות של בן זוגו המתעלל. האלימות הפיזית כללה יחסי מין אלימים ביותר שגרמו לצעיר סבל רב.

רק לאחר שהתחנן על נפשו, התרצה בן הזוג האלים וחדל ממעשיו, אך הודיע כי הדבר יתאפשר רק בתנאי שיתאפשר לו לקיים יחסים עם גברים נוספים.

חרף השינוי ביחסיהם, טוען הצעיר בתביעתו, בן זוגו היה הופך את עורו והופך לאלים ביותר, כל אימת שהפסיק לקחת את התרופות הפסיכיאטריות שניתנו לו במרשם, עקב מצבו הנפשי. ניסיונותיו החוזרים והנשנים של הצעיר להפסיק את מערכת היחסים נתקלו, לטענתו, באיומים קשים מצד בן זוגו, כי יפגע בו, וכי חייו יסתיימו אם יעז לעזוב אותו.

"הצעיר סבר שההורות תשפר את היחסים"

הצעיר סבר כי אהבתם תוכל להעמיק אם יקימו משפחה, וכי התנהלותו האלימה וחסרת האחריות של בן הזוג תשתפר, ברגע בו יהפכו השניים לאבות, ועל כן יזמו השניים הורות משותפת עם אישה שהכירו, ונולד להם בן פעוט. אך לתדהמתו של הצעיר, לא רק שהתנהגותו האלימה של בן זוגו לא הפסיקה, אלא הלכה והחמירה. לדבריו, נהג בן הזוג להתעלל בו, להכותו מכות נמרצות, ולעלוב בו תוך נקיטת לשון בוטה ומעליבה. בנוסף הגביר בן הזוג אלים את צריכת האלכוהול והסמים שנטל - ואף חזר להתעלל בצעיר מינית.

לדברי הצעיר, הפך בן זוגו לצרכן פורנו אובססיבי, התקין על מחשבו שומר מסך ובו תמונות מיניות קשות שהוקרנו לעיניו של הפעוט, ולא חדל מלצפות לסרטים אלימים וקשים, גם כשהפעוט נותר במחיצתו.

לאחר שלא יכול היה יותר לשאת את הסביבה הנוראה בה גדל בנו, וחש סכנה מוחשית לחייו, אזר הצעיר אומץ, עזב את הבית, וגילה לאם הילד את התנהלות בן זוגו.

האם מיהרה ליטול את הילד למשמורתה הבלעדית, והבטיחה לצעיר כי תפעל להרחקת בן זוגו המסוכן מהילד. אך בן הזוג האלים הכחיש את הדברים מכל וכל, ושכנע את האם כי מדובר בהאשמות המצוצות מן האצבע - הנובעות אך ורק בשל פרידתם של בני הזוג.

הצעיר לבית המשפט: "יש לוודא כי שלומו של הילד מובטח"

לדברי עו"ד עינבר לב, במקום להציל את בנו מסביבתו המסוכנת, מעשהו של הצעיר רק הרחיק אותו מבנו. לדבריו, מאז שעזב את הבית, הוא רואה את בנו רק במפגשים חטופים בביתה של האם. בצר לו, פנה הצעיר לעורכת הדין עינבר לב, שהגישה בשמו בקשה להסדרי ראיה תכופים ומסודרים עם בנו.

כמו כן, דרשה עו"ד לב מבית המשפט, להגביל את הסדרי הראייה של בן הזוג האלים עם בנו הפעוט ולקיימם רק במרכז קשר, מפני שלדבריה, התנהגותו האלימה והמופקרת עלולה לפגוע קשות בנפשו של הפעוט. בימים אלה אמור בית המשפט למנות עובדים סוציאליים אשר יבדקו את מסוגלותם ההורית של שלושת ההורים, ולהכריע כיצד ייערכו הסדרי הראייה בין ההורים.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS