אלביט מערכות בע"מ (NASDAQ ו - TASE: ESLT) ("אלביט מערכות") דיווחה היום, בהמשך להודעותיה מיום 15 ביוני 2009 ומיום 14 בספטמבר 2009, כי חתמה על הסכם לרכישת כל מניות סולתם מערכות בע"מ ("סולתם"), סיימר בע"מ ("סיימר") ואיי.טי.אל אופטרוניקס בע"מ ("איי.טי.אל") הנמצאות כעת בבעלות מיקאל בע"מ ("מיקאל") והחברות הבנות שלה

ההסכם שנחתם מתייחס לרכישת אחזקות מיקאל בחברות שפורטו לעיל, ואשר יש להן סינרגיה עם אלביט מערכות, במקום לרכישת מיקאל עצמה, כפי שפורט בהודעות הקודמות של אלביט מערכות.

עם השלמת הרכישה, תחזיק אלביט מערכות ב- 100% ממניות סולתם וסיימר וב- 87.85% ממניות איי.טי.אל. יתרת מניות איי.טי.אל, הנסחרות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, מוחזקות בידי הציבור. במקביל, תמכור אלביט מערכות את אחזקותיה במיקאל (כ- 19%) לבעלי המניות האחרים במיקאל.

אלביט מערכות תשלם עבור הרכישה סכום של כ- 87 מיליון דולר. התמורה שתשולם לאלביט מערכות בגין מכירת 19% ממניות מיקאל תסתכם ב- 18 מליון דולר. בנוסף, כולל הסכם הרכישה התניה לתשלומים עתידיים, בכפוף לעמידה של החברות הנרכשות ביעדים עסקיים מסוימים. השלמת העסקה כפופה לאישורים שהצדדים מצפים לקבל בזמן הקרוב.

יוסי אקרמן, נשיא אלביט מערכות אמר:"אנו מקדמים בברכה את החברות החדשות ואת עובדיהן, המצטרפים למשפחת אלביט מערכות. סולתם, סיימר ואיי.טי.אל הינן חברות בעלות יכולות משלימות לתחומי הפעילות של אלביט מערכות ורכישתן מהווה צעד חשוב במסגרת אסטרטגיית הצמיחה ארוכת הטווח שלנו. שילוב היכולות הקיימות באלביט מערכות עם הטכנולוגיות של סולתם , סיימר ואיי.טי.אל בתחום הפלטפורמות, ההינע והאלקטרואופטיקה יאפשר לנו להרחיב עוד יותר את מגוון הפתרונות שהחברה מציעה לשוק הביטחוני בארץ ובעולם".

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

יונ 30, 2020

כך תצאו לדרך היזמית שלכם

השקעות ויזמות
יונ 30, 2020

למה צריך לשכור יועץ ארגוני

משאבי אנוש
יונ 25, 2020

היתר לבריכה ביתית

משאבי אנוש
יונ 25, 2020

מכונות שטיפה

תשתיות