אירוע אלים פרץ בכפר אל סייד שבנגב, לאחר שמפקח של מינהל מקרקעי ישראל איתר מבנה בלתי חוקי שנבנה על אדמות מדינה בכפר. הפולש חסם את רכבו של המפקח בניסיון למנוע את יציאתו מהכפר והסית חבורה של ילדים לזרוק אבנים על מכוניתו. במהלך האירוע לא נגרם נזק משמעותי. בכיר במינהל: "אירוע חריג שאיננו מאפיין את המצב בשטח בכפר"

כלים

פעילות פיקוח שגרתית של מינהל מקרקעי ישראל מול הבנייה הבלתי חוקית בנגב התלקחה לאירוע אלים, כאשר מפקח של המינהל שסייר בכפר אל סייד שבנגב נרגם באבנים.

המפקח ביצע בכפר סיור פיקוח שגרתי, כאשר נתקל במבנה בלתי חוקי חדש, שנבנה ללא היתר על אדמות מדינה המיועדות למגורים בכפר. בעודו מצלם את המבנה, ניגש אליו תושב הכפר, בעליו של המבנה הבלתי חוקי, והחל לצעוק עליו, כשהוא דורש ממנו למחוק את התמונה של הבית שצילם.

המפקח הסביר לפולש כי הוא מפקח של מינהל מקרקעי ישראל הממלא את תפקידו מטעם הרשות בשמירה על אדמות המדינה, ובתגובה החל הפולש לאיים עליו, תוך כדי שהוא מרים מהקרקע אבן. המפקח צילם את פניו של הפולש, ובעקבות זאת קרא הפולש לחבורה של כ- 10 ילדים שהתגודדה בסמוך, שהחלו לזרוק אבנים על רכבו של המפקח. במקביל ניסה הפולש להזיז את רכבו, שחנה בסמוך, כדי לחסום את מכוניתו של המפקח.

המפקח, אשר נתקל במטר כבד של אבנים, הצליח להיחלץ ויצא מזירת האירוע ללא פגע, וללא נזק משמעותי לרכבו. החשוד בתקיפת המפקח, אשר צולם על ידי המפקח, זוהה במשטרה ויטופל על ידה.

"מדובר באירוע חריג וקיצוני, שנובע מפעילותו של עבריין חמום מוח שניצל את תמימותם של ילדים קטנים כדי לקרוא תיגר על נציג החוק בישראל" אומר ישראל סקופ, ראש החטיבה לשמירת הקרקע במינהל מקרקעי ישראל "בדרך כלל שוררת מערכת יחסים טובה ותקינה בין תושבי הכפר אל סייד ויישובי אבו בסמה למפקחי המינהל המבצעים את עבודתם. רוב התושבים מקבלים זאת ברוח טובה גם כאשר אנחנו מודיעים להם כי ביצעו עבירת בנייה ואת ההשלכות הנובעות מכך. מפקחי המינהל מורגלים להיתקל בסיטואציות קשות, ובמקרה זה המפקח, הפגין קור רוח ותושייה במהלך האירוע ומנע את הסלמת המצב. אין ספק שמפה והלאה ההמ שטרה תדע כיצד לטפל בעבריין שהרים ידו נגד נציג החוק והמדינה"