אילת

נוצר ב-10.12.2017 08:12
(תיירות בארץ)

העיר אילת היא מוקד משיכה לתיירים רבים מכל רחבי העולם. בנוסף העיר הדרומית מתפקדת גם בתור עיר הנופש של הישראלים. רבים פוקדים את חופיה של אילת במהלך השנה ובעיקר בחגים ובחופשים שבאים עלינו לטובה.

(דרום)
השר קרא וראש מועצת מצפה רמון רוני מרום בפגישה במועצה וכן במרכז המבקרים ע"ש אילן רמון ז"ל

"הנגב הוא צורך חיוני ונכס לאומי - חייבים להשוות את המיסוי במצפה רמון לזה של העיר אילת ולהשלים את שדה התעופה במקום ולהפריח בכך את השממה."

(דרום)
בפסח הקרוב ייהנו הרוחצים והצוללים מרצועת חוף פנויה

תם עידן הקראוונים והאוהלים בחוף הדרומי של אילת - בפסח הקרוב ייהנו הרוחצים והצוללים מרצועת חוף פנויה - בחוף הדרומי של אילת. בפסח הקרוב, במהלכו צפויים לפקוד את העיר אילת עשרות אלפי נופשים, יזכו הרוחצים והצוללים ליהנות מרצועת חוף פנויה באורך 1 ק"מ, בחוף הדרומי - מחוף סנובה ועד למעבר הגבול טאבה. לא עוד עשרות קרוואנים, אוהלים ושאר מחסות אלא רצועת חוף פנויה עם שונית אלמוגים מדהימה, שלאורכה יוצבו מספר הצללות ושירותים כימיים.

(הדופק הבטחוני)
צילום: מנהלת הגבולות במשרד הביטחון

הושלם פרויקט הגבהת גדר 'שעון חול': מנהלת הגבולות במשרד הביטחון השלימה את הגבהת גדר הגבול עם מצרים. הסתיימה העבודה בהגבהת גדר 'שעון חול' בגזרת החולות.

(הדופק הפלילי)
פינוי בעיר אילת ליד תחנת הדלק. צילום: רשות מקרקעי ישראל

מבצע אכיפה באילת: מפקחי רשות מקרקעי ישראל פינו הבוקר פלישה לאדמות מדינה, של בעל תחנת הדלק צוף אילת, לשטח הסמוך לתחנה, במטרה להקים עליו עסק בתחום הרכב. מפקחי רשות מקרקעי ישראל בסיוע משטרת אילת, פינו הבוקר פלישה של בעל תחנת דלק צוף אילת באזור התעשייה במבואות אילת, אשר פלש לשטח הצמוד לתחנה והקים שם משטחי בטון, גדר, שער וצמיגי רכב ללא היתר ובניגוד לחוק במטרה להרחיב את שטחו על חשבון הקרקע הציבורית, זאת לצורך הקמת עסק בתחום הרכב ושטיפת רכבים.

(דרום)

רשות המסים ערכה מבצע ביקורת באילת. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה אילת, התבצעו 73 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים, מהן עולה כי כ- 8% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין. כמו כן, נערך בעיר גם מבצע אכיפה והוצאה לפועל.

(בארץ)

בשיא עונת מעברי הדירה: רשות המסים ערכה מבצע ביקורת ארצי בקרב מובילים מוביל באילת שלא רשם הכנסות בסך של 27,000 ₪: "אני לא מסודר" מוביל מאזור ת"א שלא דיווח על הכנסותיו: "לא יודע מה לענות" רשות המסים ערכה בתחילת החודש מבצע ביקורת ארצי בקרב מובילים וחברות הובלה שונות.

(זיהום ליד הבית)
תעלת הקינט באילת. צילום ד''ר אילן מלסטר- המשרד להגנת הסביבה

בעקבות החמרה במצבה הסביבתי והבטיחותי של תעלת הקינט באילת הוציא השבוע המשרד להגנת הסביבה למפעלים באזור שורה חדשה של דרישות שיביאו לשיפור במצב התעלה והמים המוזרמים אליה. בין הדרישות: ביטול ההזרמות אל התעלות הצדדיות, פעילויות ניקיון תקופתיות והגברת בדיקות מעבדתיות של המים

(זיהום ליד הבית)
חוף החשמל באילת. (צולם על ידי מאיר סיסו עיריית אילת)

מדד חוף נקי של המשרד להגנת הסביבה - שיפור במצב ניקיון החופים: 51.5% מהחופים נקיים. תוצאות מדד "חוף נקי", של סוף חודש יוני מעידות על שיפור משמעותי מהמדד הקודם, אז 38% בלבד נמצאו נקיים עד נקיים מאוד • הרשויות החופיות המלוכלכות ביותר הן אילת, גן רווה וטירת הכרמל • הרשויות החופיות הנקיות ביותר: תל אביב חוף השרון ובת ים • בתקופה המקבילה אשתקד רק 45% מהחופים נמצאו נקיים עד נקיים מאוד. איזה חופי ים הם הנקיים ביותר בישראל?

(דיני משפחה)
עוד שרין סולן.צילום- אולגה סולן

האישה, טוענת באמצעות ב"כ עו"ד שרין סולן בתביעה מזונות שהגישה לביה"ד הרבני האזורי בחיפה, כי, "הטיול לא התממש, כי נקבע לתשעה באב והבעל קיבל החזר התשלום בגין מימון דמי המלון, מפאת שהילדים לומדים בחינוך דתי, הגם שהצדדים אינם מסורתיים". הבעל טוען כי, "יש ברשותו קבלות בגין התשלום ששילם עבור דמי האירוח באילת ומשכך - מילא את חובתו". בני הזוג, מנהלים הליך גירושין בביה"ד הרבני