כלים

הסרט - Secular Quarter #3 של הבמאי דוד גידלי והצלם איתי גרוס זכה במקום הראשון בתחרות - Jerusalem 2111 תחרות סרטוני מדע בדיוני המתארים את ירושלים בעוד 100 שנה

jeru

הזוכה הוכרז בדיוק 100 שנים לפני המועד אותו הוא מתאר. מתוך עשרות סרטונים שנשלחו מהארץ ומכל העולם, נבחר למקום הראשון הסרטון Secular Quarter #3 של הבמאי דוד גידלי ושותפו הצלם איתי גרוס, שניהם סטודנטים ישראלים הלומדים בבית הספר היוקרתי לקולנוע AFI בלוס אנג'לס. בטקס המרגש שנערך בסינמטק ירושלים נכחו בכירי תעשיית הקולנוע, האנימציה והמדע הבדיוני בארץ וכן סטודנטים מכל הארץ. הטקס נערך במעמד סגנית ראש העיר ירושלים גב' נעמי צור ,הגברת ליה ון ליר, מייסדת הסינמטק, מר יגאל חיו-מולד, מנכ"ל הסינמטק, מר יורם הוניג- מנהל מיזם הקולנוע ירושלים ברשות לפיתוח ירושלים, יוזם ומפיק התחרות האדריכל דניאל ורניק, רבים מבכירי תעשיית הקולנוע והאנימציה בישראל ומכובדים ירושלמים נוספים.

לפני כשבועיים נשלח הסרטון Secular Quarter #3 יחד עם 9 הסרטונים הנוספים שעלו לגמר, אל צוות השופטים הבכיר מחו"ל – הקודקודים, בכירי תעשיית הקולנוע, המדע הבדיוני והאנימציה ברחבי העולם. צוות השופטים מנה כ- 10 שופטים מגרמניה, צרפת, ונצואלה, אנגליה, ארה"ב, גרמניה ועוד. נציין שהסרט הזוכה Secular Quarter #3 היה המועדף של Jon Landau המפיק של אווטאר וטיטאניק, ושל הבמאי הנודע וים ונדרס ("מלאכים מעל שמי ברלין") ושל רוב השופטים האחרים, ולכן נבחר ברוב קולות.

גידלי וגרוס זכו יחד בפרס 10,000$, אולם הפרס הגדול, של כל העולים לשלב הגמר בתחרות, הוא החשיפה הגדולה לה זכה הסרט שלהם בארץ והחשיפה לבכירי תעשיית הקולנוע והמדע הבדיוני בעולם – קרש קפיצה רציני לתחום. בנוסף, מיזם הקולנוע ברשות לפיתוח ירושלים, בניהולו של יורם הוניג, בודקים כעת אפשרות להפיכת הסרטון הזוכה, יחד עם עוד מספר סרטונים שעלו לגמר, לסרט באורך מלא.

במקום השני זכה הסרט Reopeningשל הבמאי/מפיק: פז אדרי בתוכנת אנימציה חדשנית בשווי 1500$ באדיבות חברת פרוצדורה

במקום השלישי זכה הסרט Last Stand - של הבמאי/מפיק: ליאור גלר בפרס מנוי זוגי לסינמטק ירושלים, באדיבות סינמטק ירושלים.

במקום הרביעי זכה הסרט The Land of Milk and Honey - במאי/מפיק: יסכה מאיו, אבי אודנהיימר

במקום הרביעי זכה הסרט The Upper City - במאי/מפיק: איתי גורן.

תחרות Jerusalem 2111 הושקה בקיץ האחרון ע"י בית המודל (העמותה לתכנון ופיתח אורבאני) בשיתוף עם עיריית ירושלים, סינמטק ירושלים, מיזם הקולנוע והטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים, משרד התחבורה וגופים רבים אחרים .

את התחרות יזם והפיק אדריכל דניאל ורניק מנהל בית המודל של ירושלים, וחובב מדע בדיוני מושבע... "מטרת התחרות הייתה בעיקר למצוא כישרונות, בכל תחומי האנימציה והקולנוע הקיימים, שיעזרו לעיר ליצור תהליך ויזואלי, חוויתי וייחודי, אשר יעמיד את ירושלים במרכז שיח מרחבי-עתידני, בתקווה כי יפתח פתח לתחומי דיון נוספים" מציין ורניק.

הסרט "הרובע החילוני 3" מציג חזון עגום של ירושלים בשנת 2111, כעיר שבה האוכלוסיות השונות מופרדות באמצעות חומות פלדה עתידניות, מעליהן, כיפות פלדה מגוננות על אזורים חשובים מפני התקפות טילים. עם רדת החשיכה, חלליות מעופפות מגיחות ומסירות את החומות מעל העיר - וכתוצאה מכך, צעירה חילונית וצעיר חרדי נפגשים, אולי, בפעם הראשונה.

הסרט גם מנסה להזהיר שככל שנמשיך לבנות חומות - נבין פחות ופחות את הצד השני, ואין הכוונה רק בין חילוניים לחרדים.

במאי הסרט דוד גידלי, אנימטור לשעבר המסיים השנה את לימודי הקולנוע ב-AFI, לוס אנג'לס, הגה את הרעיון בעת ביקור מולדת בקיץ האחרון. יחד עם הצלם איתי גרוס, שותפו ללימודים, יצאו לירושלים ובמשך יום רווי בפקקי תנועה, צילמו את הסרט. את האפקטים ייצר דוד במחשבו האישי בלוס אנג'לס, בתהליך ארוך שנמשך על פני חודשיים, במקביל להיותו סטודנט פועל ויוצר. אין זה הסרט הראשון וגם לא האחרון בו שיתפו פעולה שני היוצרים הישראלים הללו, שנפגשו בלימודים בלוס אנג'לס. בשנה שעברה יצרו יחד את סרט הגמר של שנת הלימודים הראשונה, וכעת עובדים השניים על סרט גמר משותף אשר יוצג בסוף שנה ב' ללימודיהם - גם סרט מדע בדיוני עם מסר חברתי חשוב, אולם ארוך יותר מהסרטון שהוגש לתחרות.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS