אייל בן ראובן

(תשתיות)
"ועדת החקירה תידרש לבדוק כיצד ממשלות ישראל הפקירו את החקלאות וייצור המזון בישראל עד למצב של סיכון הביטחון התזונתי של המדינה"

ח"כים נוספים הצטרפו ליוזמת הקמת ועדת החקירה בנושא החקלאות הישראלית - בהמשך למחאות החקלאים שחלו השבוע בוועידת ישראל לחקלאות שתיערך מחר יקראו לממשלת ישראל להקים וועדת חקירה פרלמנטרית בנושא עתיד המזון בישראל.

(תשתיות)
ח"כ אלי אלאלוף יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנס חירום על התאונות בענף הבנייה. צילום: כפיר סיון

נשיא התאחדות בוני הארץ בכנס חירום על התאונות בענף הבנייה: "ממשלות ישראל גררו רגליים במשך שנים וכעת אנחנו רואים, כיצד עולות שוב ושוב בכנסת קריאות לממשלה לפעול, ואיך היא מוצאת שוב ושוב תירוצים להימנע מטיפול בתחום החשוב הזה". ח"כ אייל בן ראובן אמר בכנס: "היעד שלנו הוא מספר חד ספרתי שנתי של הרוגים בתאונות עבודה בענף הבנייה בתוך שנתיים". יו"ר ועדת העבודה והרווחה אלי אלאלוף: "בעיני הממשלה היא האחראית בראש ובראשונה למצב בתחום הבטיחות בעבודה בענף הבניה. הממשלה לא מתואמת עם הצרכים של הענף בשום דבר"

(כלכלה צודקת)
ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד), יו"ר הוועדה לביקורת המדינה

בדיון בוועדה לביקורת המדינה בעקבות תחקיר 'עובדה' על הצהרות הון וניגוד עניינים של חברי כנסת: ח"כ אלהרר, יו"ר הוועדה: "אסור שהצהרות הון וניגוד עניינים יהיו מנת חלקם של שרים בלבד וישכבו בכספת." עו"ד אייל ינון, יועץ משפטי של הכנסת: "יש מקום לשקול בחיוב את פתיחת הצהרות ההון של חברי הכנסת לעיתים תכופות ויצירת הסדרי ניגוד עניינים לחבר הכנסת והרחבת המצב הקיים"