היום ב' קיים סגן השר לפיתוח הנגב והגליל ח"כ איוב קרא מסיבת עיתונאים מיוחדת בשיתוף עם משפחת טראבין בבית המשפחה סמוך לאתר דודאים, וזאת בעקבות ההתפתחויות האחרונות בעניין אילן גרפל, ודרישת המצרים לשחרר 80 אסירים ביטחוניים תמורת שחרורו

סגן השר קרא אמר: "אני בוש ונכלם על כך שאזרח ישראלי בדואי לא זוכה לאותה הכרה בטיפול מערכת זכויות האדם בארה"ב ובישראל בדומה למה שזוכה אילן גרפל וקודמו העיתונאי יותם פלדמן."

"פניתי לשגריר ארה"ב בישראל ולראש הממשלה ודרשתי שכל עסקה לשחרור גרפל תכלול בתוכה את עודה טראבין, אינני מקבל שום תירוץ בעניין הזה כי ברגע שנשחרר את האסירים הביטחוניים שכלואים בישראל לא יישאר סיכוי לשחרורו של עודה, שהרי איש לא יודע מי יתפוס את השלטון במצרים, ואיש לא מבטיח שישוחרר בתום ריצוי עונשו בדצמבר 2015 " . אמר קרא.

אביו של עודה סולימאן טראבין אמר: " אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון וכן לממשל האמריקאי, לפעול בכל דרך לשחרור בני מהכלא המצרי, אינני מבין למה כשאנחנו הולכים לרופא מתייחסים לבדואי כמו לכל יהודי, אך כשמדובר בעצורים במצרים בני הבדואי לא זוכה לאותו טיפול לו זכו העצורים היהודים.

משפחת שליט לא ישנה למעלה מ2000 ימים ואני ומשפחתי לא ישנים כבר למעלה מעשור, יותר מעשר שנים לא ידענו מה זה חג ומה זה שמחה, אפילו הבן מסרב להתחתן לפני שחרור אחיו, מתחנן בפני כל מי שיש לו השפעה להפעיל את כל כובד משקלו כדי שבני יראה אור יחד עם אילן גרפל וישוחרר מהכלא המצרי בו יושב ללא עוול בכפו" .

כזכור עודה טראבין נסע לבקר את אחותו בסיני ונעלם לכמעט 4 שנים, שאחריהן התברר שהוא כלוא במצרים באשמת ריגול למען ישראל.

לאורך כל השנים מאז מעצרו של טראבין, לא טרחו שלטונות מצרים לדווח על כך לישראל. רק אחרי שאביו גילה על מאסרו ופנה למשרד החוץ, החל הליך שבסופו אישרה מצרים שהוא עצור בידיה. אך זה לא היה פשוט – בתחילה השיבו שלטונות מצרים למשרד החוץ של ישראל, כי אין בידיה אזרח ישראלי שנשפט על ריגול.

רק שלושה חודשים מאוחר יותר אישרה מצרים שאכן יש מקרה כזה. במצרים תירצו את העובדה שלא עדכנו את ישראל על מעצר טראבין, בכך שהם סברו שהוא אזרח מצרי.