דותן, כוכב הולנדי בן 25 עם שורשים ישראליים, משחרר בישראל את אלבום הבכורה שלו שהפך ללהיט היסטרי בהולנד. האלבום הופק על ידי שני מפיקי העל מחברת EMI הבינ"ל - מרטין טרפה וסשה סקארבק, הידועים בעיקר בזכות עבודתם עם מוזיקאים כמו אדל, פול מקרטני, דאפי, קולדפליי ועוד

כלים

ההצלחה המטאורית של דותן בהולנד התחילה במייל תמים שכתב לשני המפיקים בחורף 2009. עוד באותו יום הוזמן דותן להקלטת סקיצות מפורטות יותר באולפני החברה בלונדון ושם הונחו היסודות למה שיהפוך לאלבום הבכורה "dream parade".

אחרי ההקלטות בסטודיו בלונדון חתם דותן חוזה הקלטות ארוך טווח עם חברת התקליטים EMI ועבר להקליט את האלבום בלוס אנג'לס. בזמן ההקלטות עבד דותן עם המפיק ביל לפלר שאחראי על מספר להיטים בסצינת האינדי האמריקאית.

http://www.youtube.com/watch?v=VtwPQH0NKpE&ob=av2e

במהלך ההקלטות עבד דותן גם עם מייקל צ'אבס, הגיטריסט של ג'ון מאייר, רופוס ויינרייט, שרה מקלאכן ואחרים. על העבודה עם צ'אבס מספר דותן, "ציפיתי לפגוש רוקר כבד, אבל לא יכולתי להיות רחוק יותר מהמציאות. צ'אבס לובש תמיד שחור, והוא אדם מאוד שקט עם אהבה עצומה למוזיקה. צ'אבס העניק בדיוק את המימד הנוסף שחיפשתי עבור המוזיקה שלי."

דותן נולד בירושלים לאבא ישראלי ואמא הולנדית. בגיל צעיר עבר עם הוריו לאמסטרדם שם בילה את שנות ילדותו ובגרותו. למרות זאת הקשר עם ישראל מעולם לא ניתק. את אביו, שחי כעת בארץ הוא נוהג לבקר לעיתים קרובות.

האלבום "Dream Parade" בהפקת EMI יצא בישראל ב 15 לפברואר

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS