בנצי ליברמן, מנהל רשות מקרקעי ישראל: "אנו ערים למקומה המשמעותי של ירוחם במטרופולין וביכולתה למשוך אוכלוסיות חזקות עם המעבר לעיר הבה"דים שיגבירו את קצב הצמיחה ותנופת הפיתוח בעיר הדרומית ונעשה כל שנוכל לסייע לירוחם לממש את הפוטנציאל הטמון בה".

הועדה המחוזית דרום אישרה למתן תוקף תכנית לבניית 677 יחידות דיור חדשות בשטח של 740 דונם בירוחם מתוכן 130 יחידות דיור בר השגה.

תכנית זו ותכנית נוספת של רשות מקרקעי ישראל לבניית 1000 יח"ד, אשר אושרה בוד"ל בראשית השנה, מוסיפות לירוחם 1677 יח"ד בסה"כ, ומגדילות את אוכלוסייתה ב 50% .

התכנית שאושרה לבניית 677 יח"ד משתרעת על שטח של כ- 740 דונם. תמהיל היחידות בתכנית:

· 444 יחידות בבניה רוויה, שמתוכן 130 דירות קטנות לדיור בר השגה

· 233 יחידות צמודות קרקע- מגרשי בנה ביתך.

· 275 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים וכ-135 דונם של פארק מרכזי

· שכונה זו משתלבת במערך הבינוי החדש של העיר בהתאם לתכנית המתאר החדשה.

מטרת התכנית למשוך אוכלוסייה איכותית לירוחם, תוך ניצול ההזדמנות של מעבר עיר הבה"דים לדרום באמצעות בניית שכונת איכות חיים גבוהה.

השכונה החדשה תהיה מוקפת בשטחים ירוקים פתוחים, המשולבים בפארק טיילת לאורך נחל שועלים, המהווה אזור בעל איכויות נופיות גבוהות.

מנהל אגף תכנון ופיתוח ברשות מקרקעי ישראל רפי אלמליח, אומר כי:

"ירוחם מהווה בשנים האחרונות מוקד משיכה לאוכלוסיות מגוונות והביקוש למגרשי מגורים, בעיקר צמודי קרקע, גדל באופן משמעותי. הרשות נערכת מחד לקידום תכניות גדולות בהיקפים של 1600 יח"ד בתמהיל מגוון בדרומה של ירוחם, ובקידום תכניות לשיפור פני העיר והתחדשותה מאידך, זאת על ידי שדרוג תשתיות בשכונות הוותיקות,על ידי קידום בנייה חדשה בשטחים פנויים במרקם הקיים והוספת מוסדות ציבור."

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS