הועדה המקומית לתכנון ובניה בהרצלייה אישרה הבוקר להפקדה את תכנית רשות מקרקעי ישראל לבניית 2943 יח"ד חדשות ושטחי תעסוקה בנפח של 100,000 מ"ר לבנייה בדרום מזרח צומת שבעת הכוכבים.

השכונה החדשה תיבנה סביב פארק שישלים את מערך השטחים הציבוריים שקיימים והמתוכננים באזור והיא תשתרע על שטח של כ- 469 דונם. תוכנית השכונה החדשה מבטיחה תמהיל מגוון של יחידות דיור מהן 20% יחידות קטנות

מנהל רשות מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, ברך על אישור השכונה החדשה ואמר כי הרשות פועלת במרץ לשיווק שכונות נוספות באזורי הביקוש על מנת לצנן את שוק הנדל"ן. זאת במקביל למסלול הסכמי הגג לייצר במסגרתו מקודמת מסה של כ 40,000 יחידות דיור בתוך שלוש שנים במרכז הארץ.

השכונה החדשה בגליל ים תוכננה על ידי צוות יועצים בכיר בראשות אדר' נעמה מליס, במתווה של בנייה סביב חצרות , על מנת ליצור "יחידות שכנות" בגודל משתנה, בתפרוסת סביב הפארק המרכזי שגודלו הסופי יהיה כ 210 דונם.

הקמתו של הפארק תעשה במקביל לקידום פיתוח המגורים וזאת על פי הנחיות תכנית המתאר במקום. צוותי רשות מקרקעי ישראל והצוות העירוני שקדו על הכנת התכנית יחדיו .

עיריית הרצלייה מעוניינת מאוד בקידומה והשלמתה של התכנית שכן בין השאר התכנית תאפשר להגדיל את היצע יחידות הדיור החדשות בעיר במקום מרכזי בעיר ובעל נגישות מצוינת לצירי תחבורה.

הגב' גילי טסלר, מתכננת מחוז תל אביב ברשות מקרקעי ישראל, ציינה כי מדובר בתכנית חלוץ בה לעיריית הרצלייה הסמכות להפקיד ולאשר את התכנית במסגרת הועדה המקומית לתכנון ולבנייה בלבד.

גילי טסלר אף ציינה כי תכנית זו חשובה ביותר למארג העירוני של הרצלייה שכן היא מאפשרת את הוספת יחידות הדיור והשלמת המערכות הציבוריות שלה, אשר פיתוחם יבוצע בשלבים לכדי שכונת מגורים חדשה ואיכותית. "המגוון הרחב של הדירות אותן הצלחנו לייצר בתכנית ,מבטיח תמהיל שכונתי נכון בו ניתן יהיה בעוד מספר שנים מועט להתגורר ולהנות משטחי הציבור הרבים".

רקע על תכנית גליל ים :

בחודש יולי 2010 חתמה רשות מקרקעי ישראל (לשעבר- מינהל מקרקעי ישראל)עם קיבוץ גליל ים הסכם המסדיר השבת קרקע המשבצת, שעברה שינוי יעוד מחקלאי למגורים, לרשות מקרקעי ישראל והגדרת יחידות הדיור המוקצות לקיבוץ . במסגרת ההסכם הוחלט להקצות לקיבוץ 700 יחידות דיור, מהן 660 יחידות עומדות להיות משווקות על ידי הקיבוץ מתוקף התכנית המפורטת הראשונה שאושרה באזור בשנת 2012.

יצויין כי בימים אלו מכין מרחב עיסקי תל אביב של רשות מקרקעי ישראל את שיווק יתרת יחידות הדיור בתכנית שאושרה. בשלב הראשון תשווקנה 215 יחידות דיור לזוגות צעירים במסלול מחיר למשתכן ועוד 75 יחידות דיור תשווקנה במכרז פומבי לכלל הציבור.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS