הסתיים בהצלחה מבצע נוסף של מפקחי מינהל מקרקעי ישראל ושוטרי משטרת ישראל בשטחים חקלאיים בעיר אור יהודה, במהלכו פונתה פלישה לאדמות מדינה משטח הצמוד למשחטה של משפחת מססה. במינהל מתכוונים להגביר את האכיפה באור יהודה בתגובה לניסיונות של גורמים פליליים להשתלט על קרקעות באזור. זוהי הפעילות השנייה החודש של מפקחי המינהל באור יהודה לפינוי פלישות לאדמות המדינה

מפקחי מינהל מקרקעי ישראל, בליווי שוטרי משטרת ישראל, פינו השבוע פלישה לאדמות מדינה חקלאיות במערב אור יהודה, בשטח הצמוד למשחטה של משפחת מססה. זוהי הפעם השנייה בשנה האחרונה בה פולשים מנסים להשתלט על השטח, ששטחו כ- 3 דונמים.

לפני כשנה פינו מפקחי המינהל פלישה לאותו מתחם, ולפני כחודשיים שוב הגיעו אליו מסיגי הגבול , שהציבו עליו מכולה במטרה " לתפוס חזקה" ולהשתלט על קרקע ציבורית בניגוד לחוק. מפקחי המינהל פינו השבוע את המכולה והציבו באזור שלטי אזהרה.

בתקופה האחרונה מורגשת עלייה בניסיונות לפלוש לאדמות מדינה באור יהודה. לפני כשבועיים פינו מפקחי מינהל מקרקעי ישראל פלישה נוספת לאדמות מדינה חקלאיות באור יהודה, במתחם אחר הסמוך לרמת פנקס, שם הקימו פולשים חוות סוסים ללא היתר על אדמות המדינה.

במינהל מקרקעי ישראל פועלים בתקופה האחרונה במגמה של תיגבור פעולות אכיפה בעיר לאור ניסיונותיהם החוזרים ונשנים של גורמים פליליים להשתלט על קרקעות באיזור.

ממונה הפיקוח במחוז ת"א במינהל מקרקעי ישראל, יוסי כהן, אומר : "גורמים פליליים מנסים לבחון את ערנותנו ולהשתלט על אדמות מדינה שערכן הכלכלי גבוה. פלישה לאדמות מדינה היא עבירה חמורה שדינה עד שנה מאסר בפועל. מינהל מקרקעי ישראל ימשיך באכיפה הבלתי מתפשרת כנגד תפיסת קרקעות הציבור בניגוד לחוק, בנחישות ובעקביות."