אופניים

(קונים חכם)
אופני פוקוס ברכיבת שטח (צילום: מ.נ מערכות)

רכיבה מקצועית על אופני שטח או אופני כביש היא ספורט יקר אשר יכול להגיע לעלות של עשרות אלפי שקלים. כמו כן בבחירת האופניים חשוב לבדוק התאמה אופטימלית לרוכב - הן מבחינת הצרכים והן מבחינת נוחות מירבית בזמן הרכיבה.

(מוצרים)
ATERA SPORT M (צילום – מ.נ מערכות)

ספורט הרכיבה באופניים הולך ותופס תאוצה בשנים האחרונות. יותר ויותר אנשים משקיעים בקניית אופניים איכותיים, אם לרכיבה בשטח או לרכיבה בכביש. אלא שההשקעה בתחביב אינה מסתיימת ברכישת האופניים, שכן לרוב יש צורך גם להוביל אותם ליעד הרכיבה, בעיקר ברכיבת שטח.

(ספורט בארץ)
אופני "Raven Max Team"

חברת "מ.נ מערכות", המשווקת בישראל את מותג האופניים האיכותי FOCUS מגרמניה, משיקה דגם חדש של אופני הרים – "Raven Max Team" מבית FOCUS: אופני זנב קשיח מתקדמים, שיש בהם מכלול מאפיינים שמספקים יחד חוויה אופטימלית של רכיבת שטח מהירה ועם זאת נוחה ונעימה, תוך שיכוך מרבי.

(ספורט בארץ)
הפארק ישתרע על כ- 1500 מ"ר ויכלול 2 מסלולי רכיבה; האחד, מסלול רכיבה טבעתי הכולל Rollers (תלוליות) ו-Berms (סיבובים מוגבהים) בו רוכבים ללא דיווש

בשורה לחובבי האקסטרים: פאמפטרק - מתחם אתגרי לרוכבי אופניים ייפתח בסמוך לסקייטפארק בפארק הכט מתחם הספורט האתגרי שנחנך השנה ישודרג בקרוב עם מסלולים אתגריים לרוכבי אקסטרים ויציע חוויה אולטימטיבית. הפארק ישתרע על כ – 1500 מ"ר ויכלול 2 מסלולים; מסלול רכיבה טבעתי (כ-50 מ') הכולל Rollers (תלוליות) ו-Berms (סיבובים מוגבהים) ופאמפטרק אתגרי-Advanced Pump Track, מסלול ארוך ומקצועי מהירות הרכיבה במסלול גבוהה מאד והסיבובים מאופיינים ברדיוסים ושיפועים מאתגרים המצריכים טכניקה מתקדמת (כ- 110 מ').

(מתגייסים למען הסביבה)
סובב טורקי עלית תל אביב-יפו 2015 צילום: רונן טופלברג

אירוע האופניים הגדול בישראל של עיריית תל אביב-יפו חוזר זו השנה השמינית ב-21 באוקטובר, ליום שהוא חגיגת אופניים ותחבורה ירוקה עם 4 מסלולי רכיבה מרהיבים עבור משפחות, רוכבים מקצוענים ומחליקי רולר בליידס שיעברו בשדרות העיר, בנתיבי איילון ולאורך החופים בחסות "קפה טורקי עלית". יומיים של אקספו מרהיב בכיכר רבין (19-20.10) ובו מתחם חלוקת ערכות לרוכבים ושדרת מציגים מעולם הספורט והאקטיב לייף סטייל.

(השרון)
עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני

איך שגלגל מסתובב לו: עיריית רמת-השרון יזמה הפנינג אופניים ענק בפארק העירוני. האירוע יתקיים ביום חמישי 06/10 בין השעות 16:00-21:00 ונועד להגברת המודעות לזהירות בדרכים, מיחזור, צרכנות ועידוד פעילות גופנית ורכיבה על אופניים ודאגה לילדים ממשפחות מעוטות יכולת * יוקם מתחם אופניים אקסטרים עם פעילות אקטיבית לילדים ולנוער, יערכו מופעי קפיצות ואקסטרים, מסלולי קארטינג * יתקיים שוק "קח-תן" של אופניים ויוצבו עמדות לתיקון אופניים * יהיו מתחמי פעילות יצירתית לקטנטנים עם עמדות יצירה ומיחזור וכן יוקרן הסרט המרהיב "הגנרטור האנושי", שעוסק במיחזור באמצעות דיווש * ניתן לתרום אופניים שאינם בשימוש, שיטופלו ויימסרו לילדים נזקקים * הכניסה חופשית- הציבור מוזמן

(תשתיות)
ח"כ דב חנין- יו"ר שותף בשדולה החברתית וסביבתית ויוזם החוק

ביום ראשון תעלה להצבעה בועדת שרים לחקיקה הצעת החוק לעידוד תחבורת אופניים. הצעת חוק שמוביל ח"כ דב חנין ואליה הצטרפו 61 ח"כים מכל סיעות הבית, זכתה לתמיכת הממשלה הקודמת ונהנית מתמיכה ציבורית רחבה. ח"כ דב חנין: "האופניים הן אמצעי תחבורה בריא וסביבתי, זול ונגיש שעל המדינה לעודד"

(מוצרים)

אין ספק כי ארץ ישראל היפה על שביליה הסמויים בתוך שמורות טבע, הפכה לאתגר ולטיול המועדף על רוכבי האופניים החשמליים (או החשמליות). שילוב של טיול בטבע יחד עם נסיעה באופניים, שכאשר אתם עליהם העיניים שלכם נשטפות בנוף הנפלא, הוא חוויה סוחפת ולראייה: מאות המטיילים שנוסעים בשבילי הארץ על אופניים חשמליים, נהנים גם מאויר טוב וגם מפינות ושמורות בטבע.

(רכב)
עו"ד קרן זיסו שותפה ,מנהלת מחלקת נזיקין במשרד עוה״ד BBS

"לי זה לא יקרה". זאת האמונה המוטעית של רבים מרוכבי האופנועים. לצערנו, המציאות שונה! הסטטיסטיקה מלמדת כי, כמעט כל רוכב דו גלגלי מעורב מתישהו בתאונת דרכים ונגרם לו נזק גוף כתוצאה מכך. בנוסף, התופעה הנלווית לאמונה מוטעית זאת של רוכבי הדו גלגלי ( "לי זה לא יקרה") היא רכיבה, במודע, ללא ביטוח.

(ספורט בארץ)
סובב yes PLANET ירושלים יוצא לדרך

אירוע רכיבת האופניים הגדול, סובב yes PLANET ירושלים 2016 יתקיים ביום שישי 20.5.16. באירוע, צפויים להשתתף כ- 7,000 רוכבי אופניים, חובבי רכיבה, מקצועיים ומשפחות שייקחו חלק באירוע הרשמי הפותח את שבוע ספורט ישראל בשיתוף משרד התרבות והספורט ובסיוע הטוטו. האירוע הפך למסורת בעיר ביוזמת אגף הספורט בעיריית ירושלים, בשיתוף הרשות לפיתוח ירושלים, מנהלת פארק ירושלים, איגוד האופניים בישראל ובהפקת חברת כפיים