אונסקו

(חלל)

רשות מקרקעי ישראל תקצה למועצה המקומית מצפה רמון כ- 36 דונם בשני מגרשים למטרת הקמת "מצפה כוכבים". המצפה יחשוף בפני הקהל את חווית השמיים במדבר ויעניק ידע והיכרות עם גרמי שמיים וחוויות תצפית בכוכבים באמצעות ציוד מקצועי מתקדם.

(חדשות הבריאות )
נציגי המדינות המשתתפות הביעו עניין רב במדיניותו של מד"א לשילוב אוכלוסייה אזרחית בפעילותו לצורך קיצור זמני ההגעה והתגובה לאירועים בשטח

נציגי מד"א לקחו חלק בכנס בין-לאומי לטיפול בנפגעי טרור. מגן דוד אדום הוזמן לקחת חלק בכנס בין-לאומי ראשון מסוגו לטיפול בנפגעי טרור אשר נערך בפריז ביוזמת ג'וליאט מיאדל, השרה הצרפתית לטיפול בנפגעי טרור במשרד ראש הממשלה ובחסות ארגון אונסק"ו. השבוע נערך בפריז הכנס הבין-לאומי הראשון לטיפול בנפגעי טרור ביוזמת ג'וליאט מיאדל, השרה הצרפתית לטיפול בנפגעי טרור במשרד ראש הממשלה ובחסות של ארגון אונסק"ו.

(הדופק הפוליטי)

ראש הממשלה נתניהו קיים הבוקר מסיבת עיתונאים לצד נשיא איטליה, סרג'ו מטרלה, בה לא היסס לתקוף את נציגי המדינה האיטלקית בתמיכתם בהחלטת אונסק"ו לגבי המקומות הקדושים בירושלים.

(הדופק הפוליטי)
ח"כ יאיר לפיד, יו"ר "יש עתיד"

אונסק"ו קיבל הלילה החלטה נגד התוקפנות הישראלית בהר הבית תוך כדי שהוא בוחר להתעלם מהיותו של הר הבית מקום קדוש לעם היהודי. יאיר לפיד למזכ"לית אונסק"ו: "ההחלטה הזו היא נסיון מחפיר לשכתב את ההיסטוריה היהודית מחדש כחלק ממערכה פוליטית נגד מדינת ישראל והעם היהודי. אני קורא לך להסיר ידך מעליה ולפעול לביטולה". לפיד: "ההחלטה הזו היא כתם על האו"ם והופכת אותו לכלי שרת בידי האנטישמיות המודרנית"

(כנסים)

תיעוד חדשני של מצדה, עכו, פטרה העתיקה, העיר העתיקה פסארגאדה שבאיראן, סוונאטי בגיאורגיה, ועוד, עומד במרכז תערוכה חדשה בשנקר העוסקת במחקר, שחזור ותעוד אתרי מורשת של אונסק"ו מרחבי העולם. התערוכה מציגה את עבודתם של חוקרים, חלקם ישראלים, שפעלו לתעוד אתרי מורשת במכשור ובטכנולוגיות חדשניות כגון סריקת לייזר, פוטוגרמטריה, ענן נקודות בהדמיות תלת מימד ועוד. התערוכה תפתח ביום ב' ה-23 בפברואר בשעה 19:30 בגלריה ע"ש פאטי וארנסט וורת בשנקר

(חלל)

ביום שני ה-12 באוגוסט 2013, יתקיים פסטיבל "גשם של כוכבים" במצפה רמון, עם שיאו של מטר המטאורים "הפרסאידים" השנתי, שיראה היטב בשמי הארץ בליל ה-12/8/13. במסגרת פסטיבל גשם של כוכבים 2013, בשיתוף עם בי"ס שדה הר הנגב, מכון דוידסון, מכון ויצמן והמועדון האסטרונומי של אוניברסיטת ת"א, תוחשך תאורת הרחוב במצפה רמון, והחוגגים ושוחרי האסטרונומיה יהנו מצפיה מיטבית במופע השמיימי

(תיירות בארץ)

מצפה רמון בפרויקט חדש להצלת שמי הלילה: תחשיך את הרחובות כל יום חמישי מ-12 בלילה לטובת "פסטיבל שמי לילה" שבועי, במסגרת ההיערכות לקבלת התואר הבין לאומי הנכסף "שמורת שמי לילה"

(תיירות בארץ)

כ- 7 מיליון איש ביקרו בגנים הבהאים בחיפה מאז שנפתחו לפני כעשר שנים. 900,000 ביקרו בהם רק בשנה האחרונה

(הדופק הפוליטי)

ח"כ ד"ר נחמן שי (קדימה) התייחס היום להחלטה להקפיא את הסיוע הכספי לאונסק"ו. "בהחלטותיו האימפולסיביות בזו אחר זו מאיץ ראש הממשלה את בידודה של ישראל ומסייע לרשות הפלסטינית לזכות בלגיטימציה."

(הדופק הפוליטי)

סגן יו"ר הכנסת, ח"כ דני דנון (ליכוד) על החלטת אונסק"ו לקבל את הפלסטינים כחברים מלאים בארגון: "חוצפנים שחרגו מסמכותם, אף אחד לא מינה אותם להכריז על מדינות". דנון פנה להילארי קלינטון בדרישה כי ארה"ב תעצור את המימון לאונסק"ו