השר אהרונוביץ' בביקור משגב: "משגב במצב בטחוני טוב יחסית, אך ננקוט פעולות להגברת השיטור ושיפור הביטחון האישי". השר הציג את פעולות המשטרה למיגור תופעת הירי בשמחות בכפרים הערבים ולצמצום שהייתם של השב"חים באזור, וציין כי הפיתרון צריך לספק תשובה מערכתית וכוללת גם היבטים של חינוך ותעסוקה, בשיתוף כל משרדי הממשלה

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', התארח במשגב כדי ללמוד מקרוב על בעיות הביטחון באזור. השר נפגש עם רון שני - ראש המועצה, צדוק יפתח - מנהל אגף הביטחון במועצה, מזי אורן - מנהלת המח' לשירותים חברתיים ובכירי מועצה נוספים. בפגישה השתתפו גם תנ"צ מנחם חבר מפקד מרחב גליל וקציניו, נצ"מ עוזי לוי מפקד מג"ב צפון וקציניו. רון וצדוק הציגו לשר נתונים על בעיות הביטחון ועל גלי הפריצות שפקדו את היישובים בשנה האחרונה.

השר, שכיהן בעבר כמפקד מג"ב צפון, סיפר כי הוא מכיר היטב את האזור ומודע לבעיות. הוא ציין כי במדדים כמותיים מצבה של משגב טוב משל רשויות אחרונות, אך יש תופעות שחיוני למגר. השר הביע דאגה נוכח מנהגי הירי בשמחות ביישובים הערביים, שמתדרדר לעיתים לפגיעה בבני אדם, וציין כי הוא הנחה את המפקדות, לפעול בנחישות לשירוש התופעה.

תנ"צ מנחם חבר מפקד מרחב גליל, הציג את הפעולות לאיתור והרחקת שב"חים מהאזור, אך ציין, באותה נשימה, את חוסר האפקטיביות של התהליך, שאין בצידו יכולת למנוע את חזרתם של הפועלים כמעט למחרת. נעשה מאמץ לפגוע במעסיקים ובמספקי מקומות הלינה, אך גם הוא נותן תוצאות מוגבלות.

צדוק העלה את בעיית חוסר התקנים המספיקים לרב"שים ביישובים וביקש תמיכה מן השר בכך ובפרויקטים ביטחוניים נוספים כגון תוכנית לחצני המצוקה במסגרת 'קהילה תומכת', הרחבת סגל הפיקוד של מג"ב משגב ותוספת לוחמים לסיור הכפרי. מזי אורן סקרה את הפעילות למניעת עבריינות ופעולות מזיקות בקרב הנוער הבדואי והיהודי במשגב, והרחיבה על מועדון הנוער הפעיל והמוצלח בסלאמה. אהרונוביץ הנחה את עוזריו לבדוק אפשרות להרחבת התמיכה לכפרים בדואים נוספים.