החלטת רשות ההגירה להתיר כניסת עובדים תאילנדים מאוחרת מדי, כך אומר מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, חבר הכנסת לשעבר אבשלום (אבו) וילן. "רשות ההגירה הודיעה למעשה על כך שהיא מתכוונת ליישם החלטת ממשלה והסכם שנחתם עם החקלאים לפני שנה תמימה, בחודש מאי 2009. במדינה מתוקנת לא יעלה על הדעת שתחלוף שנה מהרגע שהממשלה מחליטה ועד שהדרג הפקידותי מחליט שהוא מסכים לבצע אותה." אומר וילן

כלים

על פי ההסכם שארגוני החקלאים חתמו עם ממשלת ישראל, מספר העובדים הזרים בחודש ינואר היה אמור למנות 26 אלף פועלים, אך בפועל יש היום במדינה פחות מ-22 אלף פועלים. לדברי וילן, התנהלות הממשלה פוגעת באמינותה כלפי אזרחי המדינה והופכים את חתימת השרים לבדיחה.

מרכז תחום העובדים הזרים בהתאחדות חקלאי "ישראל, חיים">ישראל, חיים חדד, מסר שהעיכובים ביישום החלטת הממשלה גרמו לנזקים כבדים לרוב ענפי החקלאות בשל חוסר בידיים עובדות לביצוע הקטיף ועבודות התחזוקה. לדבריו, החקלאים מתעדים את הנזקים באמצעות שמאים ובכוונתם להגיש תביעת ענק נגד הממשלה על כל הנזק שנגרם.

התאחדות חקלאי "ישראל קוראת לרשות">ישראל קוראת לרשות ההגירה ולכל משרדי הממשלה לפעול לכניסה מהירה לארץ של 4000 עובדים זרים ללא כל עיכובים והשהיות כדי לצמצם את הנזקים שהולכים ומצטברים מדי יום.