כלים

סקר לקראת יריד התיירות IMTM: יותר מרבע מכלל הציבור (37%) מדווחים ששינו את התוכניות שלהם לחופשה בחו"ל בשל המצב הכלכלי; 77% מהישראלים מחרימים את טורקיה ומציינים שלא היו טסים לטורקיה אפילו אם היו מקבלים חופשה בחינם

סקר חדש שיצא לקראת יריד התיירות הבינלאומי השנתי ה-18, IMTM , מצביע על נתונים מעניינים בתחום הרגלי התיירות של הישראלים:

המשבר הכלכלי כבר כאן - 16% מהישראלים ויתרו בכלל על חופשה בשנה האחרונה בארץ ובחו"ל בשל המשבר הכללי, 11% ויתרו על חו"ל לטובת חופשה בארץ, ו-10% שינו את יעד החופשה ליעד זול יותר.

החלום של הישראלים- לאן היינו טסים אם היינו יכולים לטוס לכל מקום שנרצה (בהנחה שהיינו זוכים ב100,000)? שליש מהישראלים היו טסים לארצות הברית. בהפרש ניכר זכו מדינות דרום אמריקה ב6%, תיאלנד ב5%, אוסטרליה ב5% ואירופה ב5%.

הכי שונאים- היעד שהישראלים לא ממליצים לטוס אליו הנו טורקיה, 1 מכל 4 ישראלים לא אוהב את טורקיה. מפתיע לגלות ש4% לא אוהבים את הודו, היעד הפופלארי בקרב הישראלים. באירופה המדינה השנואה היא גרמניה (3%).

מחרימים את טורקיה- 77% מציינים בגאווה שהם לא היו טסים לטורקיה אפילו אם היו מקבלים חפשה בחינם. בקרב הישראלים ש"כן" היו טסים לטורקיה ישנה בולטות לגברים, לצעירים ולחילוניים.

יריד התיירות הבינלאומי השנתי ה-18,International Mediterranean Tourism Market, יערך בגני התערוכה בתל-אביב בין התאריכים 14-15.2.2012 בחסות משרד התיירות, התאחדות המלונות בישראל ואל-על ובשיתוף התאחדות סוכני נסיעות ותיירות בישראל ,לשכת מארגני תיירות לישראל והעמותה לתיירות ת"א-יפו.

ביריד ישתתפו יותר מ-800 מציגים מ-28 מדינות שונות ובינהן: יוון, קפריסין, איטליה, יפן, ספרד – קטלוניה וגרנד קנריה, צ'כיה, בולגריה, בלרוסיה, מלטה, פפואה ניו- גינאה, ליטא, אלבניה, הודו, רומניה, גיאורגיה, קרואטיה, סלובניה, לטביה, בלגיה, פורטוגל, סרי-לנקה, טאיוון, ארמניה, טנזניה, קניה, סלובקיה, אתיופיה וסרביה ועוד.

הסקר בוצע ע"י מכון הסקרים של רפי סמית.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS