במחקר שנערך לאחרונה בקרב הומוסקסואליים ולסביות מקרב הקהילה הגאה בארץ נמצא כי 60% מכלל הנשאלים העידו כי הם רוצים להיות הורים. יותר נשים השיבו בחיוב לשאלה זאת מאשר גברים

כלים
משפחות הקשת, היא עמותה שהוקמה במטרה לכוון ולסייע למשפחות גאות ואלטרנטיביות ולילדיהן. הכנס השנתי השני יפתח ב-3 בפברואר ויימשך 3 ימים ברציפות. הכנס השני של משפחות הקשת עומד השנה בסימן חינוך להורות גאה.

הכנס השנתי של "משפחות הקשת" שיתקיים בתחילת פברואר, במרכז הגאווה בתל-אביב, יעסוק השנה במגוון רחב של נושאים הנוגעים לקשיים ולאתגרים, האישיים והחינוכיים של משפחות הקשת וילדיהם.

יאיר קדר, אחד מיוזמי ההקמה של עמותת משפחות הקשת מציין כי הכנס מעלה לדיון ציבורי מבחר רחב של היבטים שקשורים לסוגי ההורות הגאה; הורות דרך פונדקאות, או אימוץ, הורות של לסביות, הומואים, טרנסים, ביסקסואלים, בזוגות וביחידים. הכנס מרכז את מיטב החוקרים בארץ בתחום זה, ומביא את ממצאיהם החדשים, ועוסק בממשק שמול מערכת החינוך הארצית והמקומית.

במהלך שלושת ימי הכנס יערכו כמאה פעילויות למבוגרים וילדים, וייחשפו בו בפעם הראשונה פרויקטים פורצי דרך בתחום ההורות החדשה.

בתוכם, פרויקט חדשני ברמה עולמית, בשיתוף מרכז החינוך של הקהילה, חוש"ן, והשירות הפסיכולוגי החינוכי. מטרת הפרויקט להכשיר צוותי חינוך לגיל הרך ונועד לתת מענה להתמודדות של ילדים להורים להט"בים עם אתגרים הנובעים מהזהות של הוריהם ומיחס החברה כלפי הקהילה הגאה.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

עדכונים אחרונים

אוג 21, 2019

איך להיות כוכבת ברשת? המדריך המלא

מאמרים - חברתי
יול 21, 2019

פעילותו החברתית של מתן דהן

מתגייסים למען הקהילה
יול 16, 2019

להיות מוכנים מראש - צוואות וירושות

מאמרים - חברתי
יול 15, 2019

דרכו של ברוך עטאלי

זכויות האדם