למרות ששר הביטחון אהוד ברק אישר להקים ביהודה ושומרון 23 כיתות חדשות לקראת שנת הלימודים הקרבה, ולמרות האישור העקרוני שניתן בשבוע שעבר על ידי המשנה ליועץ המשפטי לממשלה מייק בלאס, הרי שהיום חזר בו בלאס והורה לעכב את כל האישורים

המשנה ליועמ"ש אף הורה להוציא לשטח צוותים של המינהל האזרחי – ובידיהם צווי הפסקת עבודה לבניית הכיתות, שלאור האישור, כבר הוחל בבנייתם.

עודד רביבי ראש מועצת אפרת, שם מעוכבות בניית כיתות לחינוך מיוחד אומר כי זו חוצפה ועזות מצח של השלטונות לעכב בצורה קטנונית ומרושעת, צרכי חינוך לילדי החינוך המיוחד. "מדובר בבית ספר שנמצא באמצע הישוב, עם תוכנית מאושרת לחלוטין – ועדיין משרד המשפטים מחפש מתחת לאדמה איך לעכב ולהקשות על ילדי-מתנחלים", אומר רביבי בזעם מלונדון, שם הוא עושה עתה בחופשה משפחתית.

גם יו"ר ועדת החינוך של הכנסת ח"כ זבולון אורלב הודיע למשרד המשפטים כי הוא עומד על כך שכל המבנים היבילים שמשרד החינוך קבע שהינם בבחינת צורך למתן קורת גג לתלמידים ביהודה ושומרון, יאושרו בדחיפות. אורלב הביע אכזבה מהתפנית השלילית והחדה בעמדת משרד המשפטים, והוא תובע ממשרד המשפטים לתת מענה לתלמידים, על מנת שילדי יהודה ושומרון ילמדו באותם תנאים כמו בני גילם ברחבי מדינת ישראל.